• 0

21 Eylül 2022, 18:52 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu belediyecilikte tarih yazdı

Başkan Eroğlu belediyecilikte tarih yazdı

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu göreve geldiği yıldan itibaren Tokat'ın çehresini değiştirdi. Alt yapı-üst yapı ve sokak sağlıklaştırmasında Türkiye'de birçok ilke imza attı. Kanal Tokat Projesi ile Tokat ve Çevre İllerden gelenlere "Venedik" şehrini aratmayan Başkan Eyüp Eroğlu turizmde de yeni bir boyuta ulaştı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
"İşimiz Gücümüz Tokat" sloganı ile  çıkmış olduğu hizmet yolculuğunda, birbirinden önemli ve hayati projelere imza atan Başkan Eyüp Eroğlu, sosyal belediyecilikten şantiye belediyeciliğine kadar her türlü belediyecilik faaliyetlerini gerçekleştirerek, unutulmazlar arasında yerini aldı.
 
Kültürel, sportif ve sosyal hizmetlerle sosyal belediyeciliği; ulaşım, altyapı ve üst yapı alanlarında da önemli yatırımlar gerçekleştirerek şantiye belediyeciliğini ön plana çıkaran Başkan Eroğlu kentin daha rahat yaşanılabilir bir şehir olması noktasında, prestij projeleri hayata geçirerek, Tokat'a adeta çağ atlattı.
 
Kısa zaman içerisinde vizyon projeler, cadde, bulvar düzenlemeleri, park çalışmaları, mahalle yolları standartlarının artırılması, ulaşım konforunun yükseltilmesinin yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında kadın, çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik önemli çalışmaları hayata geçiren Başkan Eyüp Eroğlu ve  şehir estetiğinin artırılması için yapılan bütün projelerde fen ve sanat kurallarına dikkat etmenin yanı sıra estetiği de göz ardı etmeyerek, adeta belediyecilik dersi verdi. Başkan Eyüp Eroğlu dürüst, ilkeli ve bilimsel yaklaşımlarla Belediye hizmetlerine ivme kazandırdı.
 
 
KALICI VE KÖKLÜ ÇÖZÜMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Başkan Eyüp Eroğlu döneminde, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde başarılar elde edilirken, tespit edilen aksaklıklara kurulan ekiplerle anında müdahale edilmesi de, sorunların kalıcı ve köklü çözümlere kavuşmasını sağladı. ‘İsteyince Oluyor’ ilkesiyle halkın daha modern, daha temiz ve her yönüyle örnek bir şehirde yaşama hakkını tesis etmek için, devasa projeler, birer birer gerçekleştirildi. Çevreye saygılı, her alanda gelişimi hedef alan belediyecilik anlayışıyla şeffaf ve ilkeli bir yönetim modeli uygulanırken, belediyenin kaynakları, tamamen halkın hizmetine sunularak kaynak israfının önüne geçildi. Tokat, belediyecilik tarihinde böylesine başarılı bir dönemi ilk kez yaşarken, özünde hizmet ve insana insanca değer veren anlayışla hareket edildi. Tokat birbiri ardına başlatılan projelerle adeta şantiyeye döndü. Yıllardır hizmete adeta susayan halka, hak ettiği imkânları sunmak için başlatılan çalışmalar, adeta hummalı bir şekilde devam ediyor.
 
 
BÜTÇESİNİN ÜSTÜNDE HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Tokat Belediyesi'nin 8 yıllık toplam  bütçesi yaklaşık 2 milyar tl, Bu bütçenin içerisinde maaşlar ve belediyenin hizmetine devam etmesi  için gerekli olan tüm giderler de dahil. Bunun dışında bu bütçenin içerisinde proje giderleri de var. Başkan Eroğlu'nun 8 yıldır devam eden Başkanlığı süresince ortaya koyduğu  vizyonuyla yürütülen Tokat belediyesinin 3 milyar liralık bir yatırım yaptığı ortada ve sadece 30 milyon liralık bir banka kredisi kullanılarak bu hizmetler gerçekleştirildi. Bunun sebebi ise Ankara'da ki ikili ilişkilerini ve kurumlarla istişareli çalışmaya yönelik yönetim anlayışıyla Kalkınma Ajanslarıyla olan yakınlığı. Bireysel olarak sahip olduğu bu güçlü ilişkiler Başkanlığını yaptığı Tokat Belediyesi'ne de olumlu anlamda büyük katkı sağlıyor. Türkiye'nin en borçsuz belediyelerinden birisi olarak dikkat çeken Tokat Belediyesi, Eyüp Eroğlu'nun vizyonuyla büyümeye ve gelişmeye de devam edecek gibi görünüyor.
 
 
Hami İşler / Yakup Orakçı (Tokat)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH INTERNATIONAL GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Waleed Al Sharifi İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]