• 0

28 Eylül 2022, 16:03 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Mustafa Arslan 'Vatandaşa doğalgaz desteği yapılacak'

Mustafa Arslan 'Vatandaşa doğalgaz desteği yapılacak'

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara doğalgaz desteği yapılacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, doğalgaz desteği ile ilgili yaptığı açıklamasında aralarında Tokat’taki ilçe ve beldelerin de bulunduğu ülke genelinde doğalgaz bulunan 647 ilçe ve belde de ikamet eden ve doğalgaz aboneliği bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanacağını söyledi.
 
TOPLAM DESTEK MİKTARI BELLİ OLDU
 
Doğal Gaz Tüketim Desteği 3 milyar Türk lirası bütçeyle hayata geçirildi. Mart ve nisan dönemini kapsayan ilk döneme ilişkin ödemeler yapılırken, 331 bini aşkın haneye toplamda 114,2 milyon lira destek verildi.
 
 
DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?
 
Doğal Gaz Tüketim Desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Doğalgaz yardımı almak isteyen vatandaşlar 'Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti' ekranından gerekli bilgileri eksiksiz şekilde doldurarak bu destek için başvuru yapabiliyor. e-Devlet'in yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden de Doğal Gaz Tüketim Desteği başvurusu yapılabiliyor.
 
NE KADAR DESTEK VERİLECEK?
 
Doğalgaz yardımı kapsamında yıllık 450 Türk lirası ile 1150 Türk lirası arasında destek ödemesi verilecek. Destekten faydalanmaya hak kazanan vatandaşlar ödemelerini PTT'ye faturalarını ibraz ederek alabilecekler. Öte yandan sağlık raporu bulunan kronik hastalara ve hayatı cihaza bağlı olan vatandaşlara yüzde 5 ek ödeme yapılacak. KİMLER DOĞALGAZ YARDIMI ALABİLİR? Doğalgaz yardımı başvuru şartları merak edilirken, bu destekten ihtiyaç sahibi olan, doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe ve beldede ikamet eden, doğalgaz aboneliği olan tüm vatandaşlar faydalanabilecek.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH INTERNATIONAL GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Waleed Al Sharifi İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]