• 0

28 Eylül 2022, 16:12 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Yusuf Beyazıt, 'Elektrik borcu yapılandırılacak'

Yusuf Beyazıt, 'Elektrik borcu yapılandırılacak'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, bir tarım kendi olan Tokat'ta, elektrik borcu olan çiftçilere 5 yıl vadeli faizsiz ödeme imkanı getirildiğini duyurdu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği, elektrik borcu olan çiftçilere özel olarak uygulanacak yapılandırma ile ilgili bilgi verdi.

 
MALİYET BEDELİ HAZİNEDNE ALINACAK
 
Çiftçilerin elektrik faturalarının aylık yerine, hasat sonunda ürünler satılıp gelir elde edildiğinde ödenebileceği bir çalışmanın hayata geçmekte olduğunu dile getiren Başkan Beyazıt, Ziraat Bankasının açacağı faizsiz kredinin tahsilini hasat dönemi sonunda yapacağını söyledi. Bu çalışmadan kaynaklanan maliyetinin bedeli ise hazineden alınacak.
 
 
5 YILA KADAR, VADE FARKSIZ, FAİZSİZ
 
Başkan Beyazıt; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında söylediklerini kamuoyu ile paylaştı. Yapılan paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; "Çiftçilerimiz, geçmiş dönem elektrik borçlarını, 5 yıla varan vade ve faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek. Enerji şirketlerimizle önceki dönem borçların gecikme cezası uygulanmadan, anaparadan bir bölümünü indirilmesi mutabakata varıldı. Enerji maliyetleriyle ilgili bu kolaylıkların çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadeleri yer aldı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH INTERNATIONAL GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Waleed Al Sharifi İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]