• 0

28 Eylül 2022, 16:19 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Başkan Aldemir, 'Öğrencilere yardım tutarı 1800 tl. oldu'

Başkan Aldemir, 'Öğrencilere yardım tutarı 1800 tl. oldu'

AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, yurtlarda kalan öğrencilere beslenme yardımının günlük 25 liradan 60 liraya çıkarıldığını duyurdu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, üniversitelerde eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte öğrencilerin çok daha rahat koşullara kavuşabilmesi için AK Parti Hükümeti olarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

 
Beslenme yardımının günlük 25 liradan 60 liraya çıkarıldığını duyuran Başkan Aldemir, bu yardımın 2 buçuk katlık artışla aylık bin 800 TL'ye yükseltiliyor olduğunu dile getirdi.
 
 
KREDİLER ANAPARA ÜZERİNDEN GERİ ÖDENECEK
 
Başkan Aldemir: "Başvuran her öğrencimiz kredi alabilmekle beraber, şartları tutan öğrencilerimiz de burs alıyor. Kredi ödemelerinin sadece anapara üzerinden yapılmasına ve geçmişteki borçların silinmesine ilişkin düzenleme de yolda. Muhtemelen ekim ayında bu sorunu da ortadan kaldıracağız. Geçmişte gerginlik sebebi olan üniversite harçlarını hepimizin bildiği gibi biz kaldırdık. Hali hazırda ek yerleştirmelerin devam ettiği ve fiyatlarını değiştirmediğimiz yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin beslenme yardımını 25 TL'den 60 TL'ye çıkartıyoruz. Böylece beslenme yardımını 2,5 katlık artışla aylık 1800 TL'ye yükseltiyoruz” diye konuştu.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH INTERNATIONAL GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Waleed Al Sharifi İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]