• 0

03 Kasım 2022, 19:42 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

TSO Başkan Adayı Erol Can, 'Kazanan Tokat olacak'

TSO Başkan Adayı Erol Can, 'Kazanan Tokat olacak'

Tokat TSO Başkan Adayı Erol Can, yarın yapılacak oda seçimleri sonrasında, kazananın sadece sarı listenin değil, Tokat olacağını söyledi

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (Tokat TSO) organ seçimleri 5 Kasım 2022 Cumartesi günü yani yarın gerçekleşecek. Oda seçmeni Alin Otel’de düzenlenecek seçimlerde sandığa gidecek. Seçimlerin favori ismi olan Erol Can, sarı listedeki yol arkadaşları ile birlikte yakaladıkları enerjinin, Tokat’a olumlu bir yansıması olacağını dile getirdi. Başkan Adayı Can, “Yarın yapılacak seçimlerde kazanan sadece sarı liste değil, Tokat olacak” ifadelerini kullandı.
 
BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Tokat TSO’da yeni yönetimi belirlemek için yapılan seçimlerin üst düzey bir demokratik silsile ile gerçekleştiğini söyledi. 9 komitenin 9’unda da ismi olan her 3 listeden aday olan herkesin Tokat için bir hayali olduğuna dikkat çeken Can, bu yarışın ayrıştırıcı değil, birlik ve beraberliğe vesile olacak bir olgunluk ile tamamlanmasını önemsediklerini dile getirdi.
 

TOKAT’A YAKIŞIR BİR ÜSLUP İLE YOL ALDIK

Sarı Listenin üyelerden gördüğü büyük teveccühün, çatışma ve kavgadan uzak bir tutumla ilerlemesini sağladığını da söyleyen Başkan Adayı Can, “Üyelerimiz kavganın, gürültünün hakim olduğu, bir çatışma jargonu ağzından uzak durulması noktasında bizlere sürekli telkinlerde bulundu. Bizler de zaten bu minvalde attığımız adımlarda bize ve Tokat’a yakışır bir üslup ile yol aldık. Farklı davranmamız zaten beklenemezdi. Zaman zaman bu durum suiistimal edilmeye çalışılsa da biz doğru olan şekilde bir seçim kampanyası yürüttük. Dokunulmadık yürek, sıkılmadık el bırakmadık. Bunun da karşılığını yarın düzenlenecek seçimlerde alacağız.

GÖREVE GELİR GELMEZ

Ben her 3 listeden de seçimlere giren arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Seçimler gelir geçer… Asıl önemli olanın, seçimler sonrasında birbirimizin yüzüne bakabileceğimiz bir süreci yönetmek olduğunu düşünüyorum. Ve söz veriyoruz. Göreve geldikten sonra da Tokat için hayali olan, Tokat için projesi olan diğer listedeki tüm arkadaşların bu hayallerini gerçekleştirmek için yönetimimiz olarak elimizi onların yerine de taşın altına koyacağız. Sarı listenin kazanması, herkesin kazanması anlamına gelecek. Tokat sanayicisi kazanacak, Tokat taciri kazanacak. Tokat kazanacak. Tüm TSO Üyelerini yarın yapılacak seçimlerde oy kullanmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
 

EN KALABALIK EKİP OLARAK DİKKAT ÇEKTİ

Sarı Listedeki ekip arkadaşlarının tamamının bulunduğu bir görsel çalışmayı da kamuoyu ile paylaşan Erol Can’ın listesindeki adaylar ise dikkatlerden kaçmadı. Beyaz ve Kırmızı Listede daha önce çıkan ilanlarda komitelerde eksiklikler gözlemlenirken, sarı listede komitelerin tam olarak dolu olduğu, hatta toplam sayı olan 25 meclis üyesi adayından daha fazla ismin bu paylaşımda yer aldığı gözlemlendi. Başkan Adayı Can’ın, “Güçlü ekip, güçlü yönetim” sloganı ile çıktığı seçim sürecinde rakiplerine göre eksiksiz liste ile çıkması, sloganlarının da altını doldurdu.

SEÇİMLER NASIL OLACAK?

Tokat TSO seçimleri 5 Kasım 2022 Cumartesi Günü Alin Otel’de düzenlenecek. Oy kullanma işlemleri ise İlçe Seçim Kurulu nezaretinde, 08.00-17.00 arasında 9 farklı komite için kurulan sandıklarda yapılacak. Oy kullanma işlemlerinin 17.00’da bitmesinin ardından sayıma geçilecek. 9 komiteden en çok oy alan 25 aday Tokat TSO meclisini oluşturacak. Oda içi organ seçimleri ise tamamlanan bu seçimlerin ardından Meclis içerisinde yine ilçe seçim kurulu nezaretinde tamamlanacak.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]