• 0

08 Kasım 2022, 15:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Üniversite 1. sınıf öğrencilerine 'Uyum ve Denge' konferansı

Üniversite 1. sınıf öğrencilerine 'Uyum ve Denge' konferansı

Vali Numan Hatipoğlu'nun eşi Uzman Psikolojik Danışman Pozitif Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde eğitim gören birinci sınıf öğrencilerine yönelik 'Uyum ve Denge' adlı konferans verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Üniversite Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen konferans 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Bahtışen Kartal müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
 
Uzman Psikolojik Danışman Pozitif Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu,  üniversiteye yeni başlayan öğrencilere rehber olacak ve üniversite yaşamlarına uyum süreçlerini kolaylaştıracak bilgiler paylaştı.
 
 
Uyum ve denge modelinden bahseden Hatipoğlu, “Çevreye uyumlanırken çevreden de bir şeyler alıyoruz ve ona da katkı sağlıyoruz.” dedi. Normal davranış anormal davranış üzerine açıklamalarda bulunan Hatipoğlu, uyumlanma sürecinde öğrencilerin en çok zorlandıkları konular ve bu zorlanma sürecinde öğrencilere yardımcı olacak argümanları anlattı. Özgüven, irade, geleceğe yönelik hedefler konusuna da değinen Hatipoğlu, öğrencilerden gelen soruları cevapladı.
 
Hatipoğlu, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin de Uyum ve Denge konferansının oldukça yararlı olduğunu ifade ederek Uzman Psikolojik Danışman Ayfer Hatipoğlu’na teşekkür etti.
 
Programa Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Vali Yardımcısı Kaya Çelik, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]