• 0

23 Şubat 2018, 15:47 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Alpay, 'Tokatlılar Şeker Fabrikası'na Sahip Çıkmalıdır'

Alpay, 'Tokatlılar Şeker Fabrikası'na Sahip Çıkmalıdır'

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, Turhal Şeker Fabrikasının grup özelleştirme kapsamından çıkarılarak, tek başına özelleştirme sürecine sokulmasıyla ilgili olarak yayımladığı basın açıklamasında, fabrikanın Tokat'ın tamamını etkileyen önemli bir tesis olduğuna ve yöre ekonomisine olan katkısına vurgu yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, Turhal Şeker Fabrikasının grup özelleştirme kapsamından çıkarılarak, tek başına özelleştirme sürecine sokulmasıyla ilgili olarak yayımladığı basın açıklamasında, fabrikanın Tokat’ın tamamını etkileyen önemli bir tesis olduğuna ve yöre ekonomisine olan katkısına vurgu yaptı.
 
Alpay, Tokat Sigara Fabrikası’nın da önce özelleştirildiğini, ardından da kapatıldığını hatırlatarak, "Turhal Şeker Fabrikası için özelleştirme sürecinin başlatılması fabrikanın kapatılması anlamına gelir ki, bunun böyle olacağını tahmin etmek için kâhin olmaya gerek yok, sigara fabrikası örneği ortada." diye konuştu.
 
DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay açıklamasında şunları kaydetti: "Turhal Şeker Fabrikası ile ilgili olarak alınan kararın hak ve hakkaniyet esasına göre adil bir karar değildir. Eğer bir özeleştirme süreci yaşanacaksa, fabrikanın Turhal’da üretimine devam edecek şekilde geniş tabanlı bir konsorsiyum ile memleketimizde kalmasının önü açılmalıdır. Milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasetçilerimiz, belediye başkanlarımız, kısaca Tokat söz konusu olduğunda bir araya gelmesini bilen bütün kesimlerimizin ortak çabalarıyla fabrikamızın Tokat’ta üretimine devam etmesi için elimizden geleni yapmak zorundayız.
 
Şeker pancarının tarladan kantara, kantardan fabrikaya taşınması sürecinden tutun da, üretimde kullanılan malzemelerle üretim sonucunda elde edilen şeker, melas ve küspenin arzı noktasında herkese iş imkânı sağlayan Turhal şeker Fabrikası, başta çiftçilerimiz olmak üzere hepimiz için önemlidir. Şeker fabrikasında pancar posasından elde edilen yaş küspe bile, yöredeki hayvancılık için önemli bir geçim kaynağıdır. Tüm bu gerçekler ışığında herkes bütün siyasi farklılarını bir kenara bırakarak fabrikanın yaşaması için çaba sarf etmelidir. Turhal Şeker Fabrikası Tokat’ın vazgeçilmez değeridir, Tokatlılar olarak sonuna kadar sahip çıkacağımızdan kimse kuşku duymamalıdır."
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]