• 0

23 Şubat 2018, 15:47 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

İYİ Parti'den Turhal Şeker Fabrikasına destek

İYİ Parti'den Turhal Şeker Fabrikasına destek

İYİ Parti Mahalli İdareler'den Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol ve İyi Parti Tokat İl Yönetimi, Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Turhal Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı Şeker-İş Sendikası Turhal Şubesi'nce başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
İYİ Parti Mahalli İdareler’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol ve İyi Parti Tokat İl Yönetimi, Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Turhal Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı Şeker-İş Sendikası Turhal Şubesi’nce başlatılan imza kampanyasına destek verdi.
 
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 14 şeker fabrikasının satışı için ihale sürecine başlandığının duyurulmasının ardından Turhal'daki Şeker Fabrikası'nın özelleştirme kapsamından çıkarılması için kent merkezinde ve 11 ilçede imza kampanyası başlatıldı. Başlatılan kampanyaya destek vermek amacıyla Şeker-İş Sendikası Turhal Şubesi’ni ziyaret eden, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol, verilen kararın iptali için her şeyi yapacaklarını ifade ederek, "Bölgemizde pancar ekiminin bitmesinin tarım, hayvancılık, nakliye sektörü ve Turhal’daki istihdama doğrudan zararlı etkileri olacağı tartışma götürmez bir gerçektir. Bunların yanısıra ilaç, inşaat, kömür ve kozmetik sanayiine kadar uzanan dolaylı etkileri de olacaktır. Hükümetin, Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından olan kamu yatırımlarını, kendisine kaynak yaratmak için, geçtiğimiz 15 yılda kimlere ve ne fiyatlara sattığına defalarca tanıklık ettik. Tokat-Turhal halkı, emeğinin ve hakkının gasp edilmesine, fabrikamızın kapatılmasına müsaade etmemelidir. Her fırsatta, önemli–önemsiz her konuda, bir araya gelip açıklama yapan 4 iktidar partisi milletvekili ve belediye başkanının konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmamaları da ibret vericidir.  Ama unutmayınız ki, artık İYİ PARTİ var ve İyi Parti olarak, ‘Toprak Ekildikçe Yurttur’ anlayışı ile, Turhal halkı, fabrika çalışanları ve sendikaların, fabrikamızın kapanmaması için yapacağı her türlü eyleminde, yanında ve destekçisi olacağız" dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]