• 0

28 Kasım 2022, 17:11 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Tokat Günleri'nde İstanbul Yenikapı'da buluşalım'

Başkan Eroğlu, 'Tokat Günleri'nde İstanbul Yenikapı'da buluşalım'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek Tokat Günleri'ne davet etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da Yenikapı’da Tokat Günleri'nde olacağız. Tokat’ımızın tanıtılacağı her etkinlik bizim için önem taşıyor. Yenikapı’da düzenlenen Tokat Günleri Etkinliği de bu bağlamda düzenlenen en büyük etkinliklerden biridir. Bütün ilçelerimizden gelen kurumlarımız ve hemşerilerimizin kuracağı stantlarla Tokat’ımızın kültürünü, el sanatlarını, yöresel lezzetlerini tanıtacağımız bu etkinlik için bizler de hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.
 
İstanbul’da yaklaşık 700 bin Tokatlı'nın yaşadığına dikkat çeken Başkan Eyüp Eroğlu “Bu etkinliğin bizleri İstanbul’daki hemşerilerimizle buluşturması, Sılayı Rahim yapmamıza vesile olması bakımından da oldukça önemli buluyoruz. Dört gün boyunca Yenikapı Tokat olacak, İstanbul Tokat olacak. Kıymetli hemşerilerimizle buluşacağız, kucaklaşacağız, hasret gidereceğiz. İstanbul’da sıla hasreti çeken hemşerilerimiz gibi bizler de onlarla buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.
 
 
TOKAT ÜLKENİN EN ZENGİN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ
 
Tokat’ın tarih, kültür ve gastronomi şehri olduğunu belirten Başkan Eroğlu “Tarih bakımından güzel ülkemizin en zengin şehirlerinden biriyiz. El sanatlarımız yüzlerce yıl öncesine dayanıyor. Mutfağımız harika lezzetleriyle her geçen yıl biraz daha tanınıyor. Ben ülkemizin hangi şehrinden olursa olsun İstanbul’da yaşayan bütün vatandaşlarımızı Tokat’ımızın zengin tarihini ve kültürünü tanımak, mutfağımızdan tatmak üzere Yenikapı Tokat Günlerine davet ediyorum” dedi.
 
HEMŞERİLERİMİZLE BULUŞMAK İSTİYORUZ
 
İstanbul ve çevresinde yaşayan Tokatlılara çağrı yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Ben çok değerli hemşerilerimizin bu hafta programlarını yaparken Yenikapı için hazırlandıklarını biliyorum. Vakti müsait olanlar yerini alacaktır. Orada hem misafir hem de ev sahibi olmak gibi iki güzelliği birden yaşayacağız. Biz bütün hemşerilerimizle buluşmak, hasret gidermek istiyoruz.  İstanbul’daki bütün hemşerilerimizi Yenikapı’ya, Tokat Günlerine davet ediyorum” diye konuştu.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]