• 0

28 Kasım 2022, 17:31 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Özlem Zengin, 'Tokat Havalimanı iyi işleyen bir havalimanıdır'

Özlem Zengin, 'Tokat Havalimanı iyi işleyen bir havalimanıdır'

Tokat Havalimanı ile ilgili 'Yolcu garantisi verildiği ve zarara uğradığına dair' yapılan açıklamaların yalan olduğunu söyleyen AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin, 'Tokat Havalimanı öz kaynaklarla yapılmıştır. Yolcu garantisi yoktur. Yüzde 97 doluluk oranıyla uçuş yapmaktadır ve son derece iyi işleyen fonksiyonel bir havalimanıdır" dedi

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, TBMM Grup konuşmasında terör olayları ve diğer konulara değindi. TBMM Grup konuşmasında, yaşanan terör olaylarını ele alan Özlem Zengin Türkiye'nin terörle mücadelesini kararlılıkla süreceğini belirtti. Türkiye'nin en yüksek ve dünyanın beşinci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ile Tokat Havalimanı'na da değinen Zengin 26. ve 27. dönem Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ile İlahiyatçı  Prof. Dr. Raşit Küçük Hocayı da rahmetle andı.
 
TERÖR MESELESİ ÇOK CAN ALICI MESELE

Özlem Zengin "Geçtiğimiz hafta içerisinde İstiklal Caddesinde yaşanan saldırı her birimizi fevkalade üzdü.Bende bu mânâdâ terör saldırılarında aile bireyleri kaybeden ve yaralı olan aile fertlerini ziyarete giden Milletvekillerinden biriyim. Ailelerin acısını yakinen gördüm ve tekrar başsağlığı diliyorum. Bu yaşanan menfur saldırının faili yakalandı ancak bunun arkasında olanları açığa çıkarmak için Devletimiz ve Bakanlıklarımız ellerinden geleni yapıyor. Elbette ki buna bir cevap vermek gerekiyordu bu konuda Pençe-Kılıç Harekatı son derece önemlidir. Bu konuda CHP'den bir destek kamuoyunda göremedim. Bu olaylar konusunda bizim birlikte olmamız fevkalade önemlidir. Ancak bu birliktelik hakiki bir birliktelik olmalıdır. Türkiye'de yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Ama nihayetinde Türkiye terörle mücadelesini sonuna kadar sürdürecek. Millet iradesi bize bu mücadeleyi verdi ve bizlerde mücadelemizi sürdürüyoruz" dedi.
 
 
TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN MİLLETİMİZİN HAYALLERİNİDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
 
Özlem Zengin, "Genel Kurul'da daima olumsuzluklar üzerine konuşuluyor. Cumhurbaşkanımız 
tarafından açılışı gerçekleştirilen Türkiye'nin birinci ve Dünyanın beşinci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı hayata geçirildi. Biz bunla gurur duyuyoruz. Üretimi ve yapımında kullanılan malzemesi tamamen yerli olan barajımızı anlatarak gurur duymamız lazım. Sadece bu değil bu baraj oluşturulurken Yusufeli ilçesi bir yerden başka bir yere nakledildi. Bir şehir yeniden inşaa edildi. Kilometrelerce yol yapıldı, sadece 57,5 km tünel yapıldı. Ve orada yapılan tünel uzunluğu Cumhuriyet tarihini boyunca yapılan tüm tünellerden daha uzun. Yapılan bu güzel işlerinde altının çizilmesi gerekir. Türkiye'nin onur ve gurur duyacağı işlerden bir tanesi yapılan bu barajdır. Bir taraftan terörle mücadele, diğer taraftan pandemi sonrası uğraşılan bu sıkıntı diliminde tüm zorluklara rağmen milletimizin hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyoruz" dedi.
 
TOKAT HAVALİMANI ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERDİ

Özlem Zengin Tokat Havalimanı üzerinden yapılan eleştirilere yönelik "Tokat havalimanı yolcu garantisi ile yapılan bir havalimanı değildir. Öz kaynaklar ile yapıldı ve şu an Türkiye'nin en verimli havalimanlarından bir tanesidir. Şu ana kadar 61 bin yolcu taşıdı ve günde bir sefer yapılırken Türk Hava Yolları bu seferi Kasım ayından itibaren sabah ve akşam olmak üzere ikiye çıkardı. Son derece iyi işleyen bir havalimanı hiçbir zararı yok hiçbir şekilde yolcu garantisi yok. Burada genel kurulda konuşurken lütfen gerçeğe aykırı yalan beyanlarda bulunmayın. Vatandaşa hizmet dışında hiçbir konuya tekabül etmeyen havalimanından biz son derece gurur duyuyoruz. Hayatımızı fevkalade değiştiren ve kolaylaştıran havalimanımız sadece yolcu taşımacılığı üzerine değil kargo taşımacılığında da kullanılan havalimanımız Tokat tarımı için de son derece önemlidir. Bu konuda yolcu garantisi verildiğine dair ve zarara uğradığına dair yapılan tüm açıklamalar yalandır. Tekrar söylüyorum Tokat Havalimanı öz kaynaklarla yapılmıştır yolcu garantisi yoktur yüzde 97 doluluk oranıyla uçuş yapmaktadır ve son derece iyi işleyen fonksiyonel bir havalimanıdır" dedi.
 
HABER: HAMİ İŞLER
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]