• 0

29 Kasım 2022, 22:46 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Mahmut Demir, 'Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kabul etmiyoruz'

Mahmut Demir, 'Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kabul etmiyoruz'

Erbaa İlçe Devlet Hastanesi'nde çalışan Uzman Dr. Elif Dağıstan Ergin bir hasta yakını ile sözlü tartışma yaşadı. Yaşanan sözlü tartışma sırasında hasta yakını doktorun muayene odasına girerek saldırdı. Saldırıya uğrayan doktoru sağlık çalışanları kurtardı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa İlçe Devlet Hastanesinde  hasta yakını C.Y'nin annesini randevusuz muayene ettirmek istediği ve bunu kabul etmeyen Uzman Dr. Elif Dağıstan Ergin arasında sözlü tartışma yaşandı. Sözlü tartışma sırasında C.Y doktorun odasına girerek doktoru darp etti. Türk Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanı Mahmut Demir'de yapılan saldırıyı kınadı ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bir an önce son bulması için caydırıcı önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.
 
Mahmut Demir, "Halkın sağlığı için gece gündüz demeden görevini yapmaya çalışan ve fedakârca mesleğini icra eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın sebep ne olursa olsun sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalması kabul edilemez" dedi.
 

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET BİZİ DERİNDEN ÜZMEKTEDİR

Türk Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanı Mahmut Demir, "Gerçekleşen saldırıyı Türk Sağlık-Sen Tokat Şubesi olarak asla kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz. Aslında bu tür kınama ve açıklamalar çeşitli platformlarda defalarca dile getirilmiş ve çeşitli çözümler üretilmiş, ancak hiçbir gelişme olmamış sonuca ulaşılamamıştır. Bundan sonrada sorunun çözümleneceği bir gelişmenin olacağı ümidimiz kalmamıştır. Mevcut şartlar altında sağlıkta şiddet olayının artarak devam etmesi  sağlık çalışanlarını ciddî manada endişelendirmektedir. Tek amacı hastalarımıza ve yakınlarına en iyi hizmeti vermek, onlara yardımcı olmak ve ellerinden geldiğince onların dertlerine derman olmaktan başka bir şey olmayan sağlık çalışanlarına şiddetin artarak devam etmesi bizleri ve vatandaşlarımızı derinden üzmektedir” dedi.
 
Yakup Orakçı - Hami İşler (Tokat)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.064 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]