• 0

29 Kasım 2022, 23:10 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

CHP'li Durmaz, 'Engelli vatandaşlarımız özgürce yaşamalı'

CHP'li Durmaz, 'Engelli vatandaşlarımız özgürce yaşamalı'

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği programa katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Tokat'ın Zile İlçesinde Dünya Engelliler Günü Programı kapsamında Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlemiş olduğu programda konuştu. Zile Belediyesi Saray Sinemasında düzenlenen programa Kadim Durmaz'ın yanı sıra Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Ceyhan,Belediye Meclis Üyesi Muammer Özaçık, CHP Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir katıldı. Programda konuşan Kadim Durmaz, "Engelli yurttaşlarımızın özgürce yaşamasını ve diğer haklarını Halkın İktidarında sağlayacağız" dedi.
 
 
TÜM HİZMET VE HAKLARIN DAHA ERİŞİLEBİLİR OLMASI ÖNCELİK GÖREVLERİMİZDİR

Kadim Durmaz "Engelli bireylerimizin önündeki fiziksel ve ekonomik engelleri kaldırmak Sosyal Devlet ilkesinin gereğidir. Bu ilkeden hareketle tüm hizmet ve hakların engelli bireylerimiz için daha erişilebilir olması öncelikli görevlerimizdendir. Engelli bireylerimizin toplumsal yaşama daha etkin katılması için gerekli tüm çalışmaları en kısa sürede gerçekleştirerek adalet ve eşitliğin sağlanacağının sözünü veriyoruz. Engelli veya engelsiz tüm yurttaşların, toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmesi, fırsat eşitliğinden yararlanması ve hiçbir ayrımcılığa uğramadan haklarının korunması, geleceğe güvenle bakması için CHP var. Engelli vatandaşlarımızın her an yanındayız. Engelli yurttaşlarımızın özgürce yaşamaya, gelir elde etmeye, sosyal güvenlik ve haklardan yararlanmaya hakları var. Bunların hepsini Halkın İktidarında sağlayacağız" ifadelerine yer verdi.

HABER: HAMİ İŞLER
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]