• 0

30 Kasım 2022, 15:16 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

İlhan Köten, Üretim ödülü aldı

İlhan Köten, Üretim ödülü aldı

Anadolu İzlenimleri Dergisi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi İşbirliği ile düzenlenen 'Ülken İçin Üret' paneli Ankara da gerçekleşti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ülken İçin Üret Paneli Ankara’da toplandı
 
Panelde tarımın ve üretimin sorunları masaya yatırıldı. Panelde Tarım ve hayvancılık sektörüne katkılarından dolayı Tokat Damızlık Sığır Yetiştricileri Birliği Başkanı İlhan Köten'e plaket verildi.

Programda açılış konuşması yapan, Anadolu İzlenimleri Genel Yayın Yönetmeni Muhammet Oluklu, “ Üretmenin kıymetli olduğunu, gıdanın ise her geçen gün öneminin artarak devam ettiğini söyledi.” Daha sonra konuşma kürsüsüne gelen FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu ise: “Bu programın yapılmasında emeği geçen Anadolu İzlenimlerine teşekkür ederek, bu tarz projelere her zaman destek olmaya hazır olduklarını dile getirdi.”
 

A. Ü. Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise: ”Gıdanın her geçen gün önem arz ettiğini, tarıma ve kırsala daha çok önem verilmesi gerektiğini vurguladı.” Tarım ve Orman Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ise “Bakanlık olarak Sen Yeter ki Üret diyoruz, bu programın adı ise Ülken için üret! Doğru yoldayız. Bu programa başta emeği geçen Anadolu İzlenimleri Genel Yayın Yönetmeni Muhammet Oluklu ve şahsında bütün ekibine teşekkür ediyorum.“ dedi.

KÖTEN ÖDÜL ALDI

Açılış konuşmalarının ardından programa Tarıma değer katanlar ödül töreni ile devam edildi. Ödül töreninde A. Ü. Rektörü Prof. DR. Necdet Ünüvar, A.Ü Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Hüseyin Atar,  Tokat DSYB Başkanı İlhan Köten, Hüseyin Zengin – Dollvet , Ferhat Pişmaf Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı ödüllerini alırken, medya ödülü ise Çiftçi TV Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Çanak’çıya verildi.

Tokat Damızlık Sığır Yetiştricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, üretmekten büyük onur duyduklarını, Tokat’a, Tokatlı üreticilere ödül kazandırdıkları için ayrıcı mutlu olduklarını belirterek, “Tüm üretici kardeşlerim adına biz böyle bir ödül veren organizatörlere teşekkür ediyorum. Türkiye kalkınacaksa üreterek kalkınacak” ifadelerini kullandı.
 

Programa Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, A. Ü. Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu, A.Ü Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar, Tarım ve Orman Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Recep Semiz, TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezgiç, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, Su Yönetimi Genel Müdürü Afire SEVER, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal ŞAHİN, Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kalkan, TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Şerafettin Çakal, HAYGEM Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Koçak, TÜRKİYEM-BİR (Türkiye Yem Sanayicileri Birliği) Başkanı M. Ülkü KARAKUŞ, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül SELIŞIK, Ziraat Bankası Tarım Bankacılığı Bölüm Başkanı Engin ÇEKİCİ, TSÜAB (Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray GENÇER, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, yanı sıra çok sayıda Akademisyen, çiftçi ve öğrenci katıldı.
 
Musa ÖZDEMİR (Tokat)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]