• 0

02 Şubat 2023, 01:49 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Yücel Bulut, ÇKS mağduriyetlerini TBMM'ye taşıdı

Yücel Bulut, ÇKS mağduriyetlerini TBMM'ye taşıdı

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut Çiftçi Kayıt Sistemi'nde yaşanan sorunları TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu parti grup konuşmasında dile getirdi. Yücel Bulut ÇKS sistemine kayıt için öngörülen sürenin uzatılması gerektiğini belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TBMM Genel Kurulu Parti Grup konuşmasında ÇKS ile ilgili yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirten Yücel Bulut, "Çiftçilerimizin mağdur olmaması için 2023 yılı ÇKS kaydı başvuru süresinin en az iki ay daha uzatılması ve çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir" dedi.

 
ÇİFTÇİLERİMİZİN MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMELİ
 
Yücel Bulut "Çiftçi Kayıt Sistemi'yle geçmiş dönemde yaşanan bazı aksaklıklar düzeltilmiş, taşra teşkilatında uygulama birliği sağlanmış ve bununla birlikte yeni iş modellerine ve yeni politikalara daha kolay adaptasyon için dijitalleşme, bürokrasinin azaltılması ve üretim planlaması amaçlanmıştır. Çiftçilerimizin tarımsal desteklemelerden, kırsal kalkınma projelerinden ve zirai kredilerden faydalanmak için yaptırması gereken ÇKS dosyaları her yıl 1 Eylül tarihinde başlayıp 30 Haziran tarihine kadar on aylık sürede yapılmakta iken 23 Eylül 2022 tarihinde yapılan değişiklikle 1 Eylül-31 Aralık tarihleri arasına yani dört aylık süreye çekilmiştir; Tokat ilimizde ÇKS dosyası yaptıramayan çiftçilerimiz bu durumdan olumsuz yönde etkilenmişlerdir. Çiftçilerimizin mağdur olmaması için 2023 yılı ÇKS kaydı başvuru süresinin en az iki ay daha uzatılması ve çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir" dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]