• 0

02 Şubat 2023, 22:33 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Tokat için küçük hedef yok'

Başkan Eroğlu, 'Tokat için küçük hedef yok'

Tokat'ın turizmde hak ettiği yeri alması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 'Şehrimizde baktığımız her noktada bir tarihi eser görüyoruz. Bizler Sulusokak'ta, Bey Sokağında, Halid Sokak'ta ve muhtelif diğer noktalarda yaptığımız çalışmalarla tarihi yeniden gün yüzüne çıkardık. Bu çalışmaların sadece bir düzenleme ve yenileme çalışması gibi anlaşılmaması gerekiyor. Bu geçmişi temel alarak şehrin turizm potansiyeli ile ihya olması anlamını taşıyor' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

BÜYÜK BİR TARİHİ MİRASA SAHİBİZ

Başkan Eroğlu, “Bizler her gün birçok tarihi eserin yanından gelip geçiyoruz. Asıl değerini Tokat’ta misafirlerimizi ağırlarken hissediyoruz. Çünkü onlar bu eserleri hayranlıkla izliyorlar. Bunu fark ettiğimiz zaman nasıl büyük mirasın sahibi olduğumuzu daha iyi anlıyoruz. Türkiye’de adı tarihi mekanlar ile anılan çok değerli şehirler bulunuyor. Tarihi değerler bakımından Tokat, Türkiye’nin en zengin birkaç şehrinden biridir. Bizler bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ile bu mekanların gezip görülesi, yaşanası mekanlar olması için gayret ettik. Çok güzel sonuçlar alıyoruz. Turist sayımız her geçen yıl artıyor. Ama biz bu kadarı bize yeter demiyoruz. Tokat için küçük hedefler belirlemeyi doğru bulmuyoruz. Tokat çok önemli bir değerdir. Değerini daha üst seviyelerde bulması için çalışıyoruz” dedi.
 
 
TURİST SAYISINDA REKOR HEDEFLİYORUZ
 
Tanıtım çalışmalarını hızlandıracaklarını dile getiren Belediye Başkanı Eroğlu, “Bizler bu tarihi mekanlarımızı ihya ederek misafirlerimizi karşılamaya ve şehrimizde daha iyi şekilde ağırlamaya hazırız. Bu yılın bahar ve yaz aylarında Tokat’a gelecek turist sayısında rekorları hedefliyoruz. Şehrimizde gastronomi sektöründe faaliyet gösteren işletmecilerimizi, konaklama hizmeti veren işletmecilerimizi, turizm sektöründe hizmet veren bütün işletmecilerimizi her yıl artan bir ivme ile devam eden turizm potansiyelinde paydaşlarımız olarak görüyoruz. Tokat’ımızda bu alanda yeni girişimlerin de marka değerimize değer katacağına inanıyoruz. Tokat’ın Türkiye’nin en çok ziyaretçi sayısına ulaşan şehirlerden biri olması artık uzak bir hedef değildir, yaklaşılmış bir ufuktur” dedi.
 
GÜZEL TOKAT RESMİ BUGÜN DAHA PARLAK ORTAYA ÇIKIYOR
 
Turizmin gelişmesi için çalışmalar yapmaya karar verdikleri ilk andan bugüne önemli aşamalar kaydettiklerini ifade eden Başkan Eroğlu, “Temel belediyecilik hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırırken onlara karşı ilk sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluyoruz. Bununla birlikte bizim bir bakış açımız var. Şehre geniş bir perspektiften bakarak hizmet üretiyoruz. Tokat’ı seven, şehrine düşkün olan hemşerilerimizle, kurumlarımızla birlikte dün belirli belirsiz görülen güzel Tokat resmini bugün daha parlak bir şekilde ortaya çıkarıyoruz ve çıkarmaya da devam edeceğiz. İlk kararı verdiğimiz günden bugüne her adımımızda olduğu gibi turizm çalışmalarımızın da Tokatlı hemşerilerimize her açıdan katkı ve fayda sağlayacak şekilde gerçekleşmesine odaklanıyoruz” diye konuştu.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]