• 0

05 Şubat 2023, 21:56 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat Belediyesi'nin hizmetleri, Resmi törenle açıldı

Tokat Belediyesi'nin hizmetleri, Resmi törenle açıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tokat programına Tokat Belediyesi'nin hizmetlerinin açılışı ile devam etti. Deveciler Hanı'nda gerçekleşen açılış programında Sulusokak Tarihi Kent Meydanı, Halit Sokak İyileştirme, Erenler Caddesi Sokak İyileştirme ve işyeri iyileştirme projelerinin resmi açılışı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplu açılış programında ilk konuşmayı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u Tokat'ta ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Eroğlu, “Bugün Tokat Belediyemiz bütçesinin beşte biri kadar borcu olan ve hizmet noktasında altyapıdaki problemlerini büyük ölçüde çözmüş olan yine meydanlarını, parklarının sayısını bir hayli arttırmış olan, trafiğine çözüm bulan, kentsel dönüşüm anlamında önemli adımlar atan bir şehir. Bir belediye olarak da hamdolsun bu 9 yılda güzel işler yapmaya gayret ettik. Şimdi ise başta 3 buçuk milyarlık bir maliyeti olan sanayi sitesinin dönüşümüyle, bir buçuk milyarlık bir maliyeti olan içme suyu barajıyla yine bölgedeki en büyük millet bahçesiyle ve daha birçok konularla geleceğe doğru da Tokat'ımızı büyütmenin ilerletmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.
 
Toplu açılışı yapılan hizmetleri anlatan Başkan Eroğlu, “Bu gördüğümüz alanlarda tarihi Sulusokak Kent Meydanı'nı yapmak suretiyle yine buradaki birkaç esere fonksiyon vermek suretiyle 250 tane sivil mimari örneği olan Erenler Caddemizdeki konak ve evleri restore etmek ve iyileştirmek suretiyle, yine Halit Sokağımızdaki 60 tane evin aynı şekilde restore edilmesiyle bu bölgedeki 15 tane iş yerinin yıkılıp yeniden yapılmasıyla Tokat'ımızın bu tarihi silüetine ortaya çıkarmak için çalışmalar yaptık. İşte şimdi de buraların açılışını yapıyoruz. Tarihi Sulusokak Kent Meydanımızın, iki tane sokak ve cadde iyileştirmelerimizin ve iş yerleri iyileştirmelerimizin inşallah açılışını yapıyoruz. Ben şehrimize ve Tokat'ımızın turizmine bu güzel eserler hayırlar getirsin diyorum” diye konuştu.
 
 
VALİ HATİPOĞLU: TOKAT’IN TARİHİ BİRİKİMİNİ ORTAYA ÇIKARMAK GÖREVİMİZ
 
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu'da, “Tokat'taki bu tarihi birikimi ortaya çıkarmak, daha da ileri noktalara taşımak hepimizin en önemli görevlerinden birisi. 2023 yılı da bu anlamda Türkiye yüzyılının ilk yılı olarak bizler için çok önemli adımlara sahne olacak Tokat'ta da. Tokat Kalesi başta olmak üzere pek çok tarihi eserin ihyasına Burada başlamış olacağız. Yine diğer çalışmalarımız olacak. zatıalinize ifade ettiğimiz gibi Anadolu'nun ilk medresesinde biz de belediyemizle üniversitemizle birlikte tekrar orada ilim ve irfanın konuşulduğu bir ortamı ortaya çıkardık. Bilim irfan meclislerini tekrar ihya edeceğiz. Benzeri çalışmalara zatıaliniz başta olmak üzere devlet büyüklerimizin de katkılarıyla Tokat Tokat'ımızı hem tarımda hem sanayide, hem kültürde daha da ileri noktalara ulaştırmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz diyorum” dedi.
 
ÖZLEM ZENGİN: TOKAT DAHA GÖRÜNÜR OLMAYA BAŞLADI
 
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin ise “Tokat çok sakin bir şehir. Çünkü insanları öyle. Dengeli, sakin. Biraz daha ziyade böyle bir parça kenarda durmayı tercih eden, kendisi tercih eden bir şehir. Bunun tabii bedelleri var. Bir tarafta o kadar dünya görünür olmak üzerine şekillenmiş ki, bütün şehirler kendini göstermeye çalışıyor. Ama bence Tokat görünmek istiyor. Fark edilmek istiyor. Kendi kendine has özellikleri böyle içten bir şekilde gören bir göz tarafından görülsün. Kıymet görsün istiyor. Ben bu manada özellikle son yıllarda Tokat'ın daha görünür olmaya başladığını fark ediyorum. Biz de milletvekilleri olarak bütün gayretimize hem Tokat'ın tanınması, bilinmesi hem de AK Parti iktidarında Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber Türkiye'nin sahip olduğu imkanların Tokat'ta da bunlardan istifade edilmesi için gayret sarf ediyoruz” dedi.
 
 
ŞENTOP: ŞEHRİN RUHUNU DİNLEMEK İÇİN TOKAT KALESİ’NDEN SEYRETMEK KAFİDİR
 
TBMM Başkanı Mustafa Şentop da “Tokat’ın ruhunu dinlemek için Tokat kalesinden şehri seyretmek kafidir. Tarihi ve kültürel değerleri, verimli arazileri, 20 yıllık üniversitesiyle Orta Karadeniz’imizin emin beldesi Tokat, tarihte sahip olduğu ticaret ve eğitim hayatını sürekli bir gelişim içinde ilerletmektedir. Tokat, sahip olduğu altı bin yıllık medeniyet kalıntılarını hala bağrında taşıyor ve onların emin ellerde gün yüzüne çıkacağı günleri bekliyor.
 
Özellikle son yirmi yılda ihya edilen kültür ve sanat işleri, Tokat’ın tarihi ve kültürel zenginliğini daha da görünür kılmıştır. Güzel bir eğitim ve kültür vakfını hayata geçiren, tarihi meydanla bizleri eski köklerimizin yeni tasarımına kavuşturan değerli kardeşlerime tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.104 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]