• 0

05 Şubat 2023, 22:02 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

YUBEV'i, TBMM Başkanı Şentop açtı

YUBEV'i, TBMM Başkanı Şentop açtı

Yusuf Beyazıt Eğitim ve Kültür Vakfı'nın (YUBEV) Tokat'ta TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un katılımı ile açıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Yusuf Beyazıt Eğitim ve Kültür Vakfı (YUBEV) ve Tokat Belediyesinin açılış ve toplantılara katılmak üzere Tokat'a geldi. Şentop'u Tokat Havalimanı'nda il protokolü karşıladı.
 
Meclis Başkanı Mustafa Şentop ilk olarak Yusuf Beyazıt Eğitim ve Kültür Vakfı'nın (YUBEV) açılışına katıldı. Açılışa Şentop’un yanısıra Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Özlem Zengin ve Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, siyasi ve sivil toplum temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
 
YUSUF BEYAZIT; “ÇOK MUTLUYUM”
 
Vakıf açılışında hayatının en mutlu anlarından birisini yaşadığını ifade eden Yusuf Beyazıt, “Çünkü çocukluğumdan beri beni ifade eden bir düşüncenin ete kemiğe bürümüş halini birlikte değerlendireceğiz” dedi. Açılışa katılmak için davetine icabet eden TBMM Başkanı Şentop’a teşekkür eden Beyazıt, “Meclis Başkanımız Mustafa Şentop Beyefendiye şükranlarımı ifade ediyorum” diye konuştu.
 
MUSTAFA ŞENTOP; YUSUF BEYAZIT’TAN BÖYLE BİR ESER BEKLİYORDUK”
 
Vakıf açılışına katılanlara ‘Hemşerilerim’ diyerek hitap eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Endiz’e bağı olduğunu söyledi. Başkan Şentop, “Bu kadar uzun süre, bu kadar verimli ve faydalı bir şekilde Vakıflar Genel Müdürlüğü yapan bir kişinin bir vakıf kurmaması olmazdı. Dolayısıyla Yusuf Beyazıt Eğitim ve Kültür Vakfı, mutlaka kendisinden beklenen bir durumdu. Hayırlı olsun. Vakıflar aslında bizim iyilik medeniyetimizin kurumsallaşmış bir unsurudur. dünyanın hiçbir yerinde bu kadar çok vakıf sayısal ve muhteva olarak yok” dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]