• 0

05 Mart 2018, 11:04 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat Gazeteciler Cemiyeti'den basın mensuplarına seminer

Tokat Gazeteciler Cemiyeti'den basın mensuplarına seminer

Tokat Gazeteciler Cemiyeti tarafından basın mensuplarına yönelik 3 Mart cumartesi günü eğitim semineri düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Gazeteciler Cemiyeti tarafından basın mensuplarına yönelik 3 Mart cumartesi günü eğitim semineri düzenlendi.
 
Yaklaşık 35 kişinin katıldığı semineri Duayen gazeteci Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri İbrahim Erdoğan verdi. Seminerin konukları arasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca da vardı. Karaca, katılımcılara sertifikaları tebrik ederek verdi.
 
Kent Konseyi toplantı salonu'nda gerçekleşen eğitim seminerine TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, TGF Genel Sekreteri İbrahim Erdoğan, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer, TGC Eski Başkanı Kemal Özdilek, TGC Yönetim ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı.
 
Seminerin açılış konuşmasını TGC Başkan Yardımcısı ve Tertip Komitesi Başkanı Murat Onur yaptı. Ardından söz alan Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı konu eğitim olunca Milli Eğitim Müdürü olarak böyle bir seminere katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.
 
KARACA: EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ SÜRECEK
 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise "Tokat’ta bugün güzel olaylar yaşıyoruz. Sabah yaptığımız basın toplantısı Türk basınına bomba gibi düşmüştür. Ve yaygın basın olmak üzere arkadaşlarımız bu Torba Yasa ile çıkan olayla ilgili rahatsız oldular. Bize teşekkür ediyorlar. Biz ne kadar kendi sorunlarımızla da ilgilensek mutlaka bu şehrin sorunlarıyla da ilgilenmek durumundayız. O vesileyle başta Tokat Gazeteciler Cemiyet Başkanımız ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun başlatmış olduğu eğitim seminerleri geçen yıl 27 İlde yapıldı. Bu sene hedefimiz bu sayının üzerinde. Şuanda çok hızlı başladık. Bu eğitim çalışmalarımızı kalkınma ajansları ile yapıyoruz. Sayın başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. O kendi imkanlarıyla bu eğitim seminerini gerçekleştirdi. Ocak ayında Aydın’da başlayan eğitim seminerlerimiz daha sonra Hatay, Tokat, önümüzdeki hafta Nevşehir’de devam edecek. 3 ayda 4 tane eğitim semineri yaptığımıza göre herhalde 15’i bulacağız. Hepinize misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
“KALEMİNİ SANATKAR BİR ÜSLUPLA KULLANAN GAZETECİDİR”
 
Karaca’nın konuşmasının ardından Gazeteci İbrahim Erdoğan’ın eğitim seminerine geçildi. Erdoğan Milli Eğitim Müdürü’nün de eğitim seminerinde bulunmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken kendini tanıtarak başladı. Yaklaşık 40 yıldır basın sektöründe farklı kademelerde hizmet verdiğini anlatan Erdoğan “Gazetecilik kamuoyunu bilgilendirme sanatıdır. Kısa ve öz bir cümleyle mesleğimizi tarif edebiliriz. Sanat bunun neresinde diye sorular geliyor. Sanattır. Edebiyat birden fazla okunduğu anda anlaşılabilecek eserlerden oluşur. Ama gazetecilik öyle değildir. Tek seferde okunduğunda anlaşılabilecek bir meslek dalıdır. Öyle ki toplumun değişik eğitim ve kültür gruplarından oluştuğunu biliyoruz. Kaleminizi öyle bir oynatacaksınız ki ilkokul mezunu da lise ve üniversite mezunu da anlayacak. Dolayısıyla sanatkar bir üslupla kalemini kullanan kişilerdir gazeteciler. Gazetecilik sanat ise gazeteciler de sanatçıdır. Basın Kanunda  ise gazeteciler fikir işçisi olarak geçer” dedi. 
 
Haber yazma teknikleri hakkında da bilgiler veren Gazeteci Erdoğan, gazeteciliğin anayasası dediği 5 N-1K  kuralının önemine değinerek 5N-1 K kuralına uyan bir haberin kusursuz olduğunu söyledi.  Ancak Erdoğan, maalesef yaygın basında bile 5N-1K kuralına uyulmaması durumlarıyla karşılaşıldığına dikkat çekti.
 
İbrahim Erdoğan’ın seminerinin ardından Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya, teşekkür plaketi sunarken Karaca da İncesoyluer’e plaket takdim etti. TGC Eski Başkanı Kemal Özdilek ise Gazeteci İbrahim Erdoğan’a plaket takdim etti. Plaket töreninin ardından Federasyon Başkanı tarafından katılımcılara sertifikaları verildi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]