• 0

06 Mart 2018, 15:16 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Okuma Yazma Seferberliği'nin ilk dersi Tokat'ta başladı

Okuma Yazma Seferberliği'nin ilk dersi Tokat'ta başladı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan 'Okuma Yazma Seferberliği'nin ilk dersi Tokat'ta başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat genelinde eşzamanlı açılan 139 kursta 1364 öğrencinin okuma yazma öğreneceği kursların ilk ders gününde Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman, sınıfları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.
 
Çocukluk yaşlarında çeşitli sebepler nedeniyle okula gidip okuma yazma öğrenemeyen yetişkinler için açılan kurslara çeşitli yaşlardan kadınlar katıldı.
 
Okuma yazma bilmeyen bazı kadınlar derslere torunlarıyla birlikte gelirken bazıları da anne-kız olarak okul sıralarına oturdu.  Okuma yazma öğrenecekleri için çok heyecanlı olduklarını belirten kadınlarla sohbet eden Vali Toraman ve eşi Neşe Toraman, öğrencilere kitap, kalem hediye ederek başarılar diledi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]