• 0

07 Mart 2018, 17:22 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Çekenli İş Merkezi'ne yeni düzenleme yapılıyor

Çekenli İş Merkezi'ne yeni düzenleme yapılıyor

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iş merkezindeki bazı dükkânların sadece depo olarak kullanılmasından dolayı şikâyetler aldıklarını, bundan sonra kiraya verilecek dükkânlara çalıştırma şartı koyarak bunu ihale şartnamesine ekleyeceklerini açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Çekenli iş merkezinde bulunan esnaflarla ve dernek üyeleri ile sabah kahvaltısında biraraya gelen ve esnafın sorunlarını dinleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iş merkezindeki bazı dükkânların sadece depo olarak kullanılmasından dolayı şikâyetler aldıklarını, bundan sonra kiraya verilecek dükkânlara çalıştırma şartı koyarak bunu ihale şartnamesine ekleyeceklerini açıkladı.
 
Çekenli iş merkezinin ilk zamanları birçok sorunu olduğunu söyleyen Başkan Eroğlu "Boya badana kapı ihtiyaçları vardı. İlk önce bunları yaptık. Daha sonraları yukarıda iyi bir sıcaklık olduğundan bahsedilince iş merkezinin üstünü kapatarak sıcaklığı engelledik. Akşamları minibüsler gidince minibüs garajını tinercilerin veya başkaca ahlaki sıkıntısı olan insanların kullandığından bahsedilmişti. Bunun içinde iki tür çözüm önerisi getirmiştik. Birincisi hep beraber birleşip bir bekçiye para verelim o bekçi burada dursun. İkinci olarak ta kolluk kuvvetleri ile emniyet ve zabıta ile kontrol edilsin. Bu iki çözüm önerisinde biraz aksamalar olsa da sanırım eskisi kadar bir sorun kalmadı. Gelen geçen zamanda yeni ihtiyaçlar oldu. Özellikle yukarı çatının tamamen değişmesi ile ilgili istekler olması üzerine çok ciddi rakam tuttuğunu söyledim. Başka çözümler nasıl buluruz derken ara ara havalandırmalar açarak burada sıkışan sıcaklığı tahliye ederek bu sorunun giderilebileceği ile ilgili bir durum ortaya çıktı. Yaza doğru o sistemi yapalım. Yine de çözülmezse ona göre bir çare bulacağız" şeklinde konuştu.
 
 
"SU TAHSİLAT VEZNESİ TEKRAR FAALİYETE GEÇECEK"
 
Daha önceleri iş merkezinin içerisinde bulunan Su Tahsilat Veznesi'nin Çekenli esnafının tekrar faaliyete geçmesini istediğini kaydeden Başkan Eroğlu, "İki, iki buçuk yıl önce bir veznemiz vardı. Başkanımız tekrardan faaliyete geçsin diye bir öneride bulundu. Bende müdür beyi aradım. Bir hazırlık yap burayı yeniden faaliyete geçirelim dedim. Burası belediyenin ise belediyenin bir merkezi olsun. Onunda bir katkısı olur. İnsanlar girer çıkar. Burada bir hareketlilik oluşur. Bunun dışında esnaflarımızın başka hangi istekleri var onu dinlemek için bugün sizlerle buluştuk. Benim sizlerden aldığım istekler temenniler bunlardan ibaret" şeklinde konuştu.
 
Son olarak karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunan Başkan Eroğlu esnaflarla sohbet ederek bol kazançlar temennisinde bulundu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]