• 0

09 Mart 2018, 18:25 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Tokat'ta ilk kez bir kadın, oda başkanı oldu

Tokat'ta ilk kez bir kadın, oda başkanı oldu

Tokat'ın Zile İlçesi'nde 90 üyesi bulunan Zile Hazır Elbiseciler Odası başkanlığına Nurhan Üyüklüğoğlu (59) seçildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zile Hazır Elbiseciler Odası Üyeleri, başkanını belirlemek için dün sandık başına gitti. Zile Hazır Elbiseciler Odası'nda yapılan genel kurulda 4 yıldır başkan olarak görev yapan Dursun Eren, yeniden aday olmayınca ilçede 12 yıldır kadınn terziliği yapan Nurhan Üyüklüğoğlu, tek aday olarak seçime katıldı. Genel kurula katılan 50 üyenin tümünün oyunu alan Nurhan Üyüklüğoğlu, Zile Hazır Elbiseciler Odası başkanlığına seçildi.
 
Tokat'ta Zile Hazır Elbiseciler Odası Başkanı olan ilk kadın başkan olduğunu kaydeden Üyüklüğoğlu "Kadın başkan olarak ayrı bir heyecan yaşıyorum. Benim ekibimle beraber güzel projelerimiz var. Görevim sürecinde projelerimizi hayata geçirmek için,  üyelerimize hizmet için çalışacağım" dedi.
 
 
Zile Hazır Elbiseciler Odası seçimlerine katılan TESOB Başkanı Mehmet Bekçi ise ''Bugün Zile'de bir ilke şahitlik etmiş olduk. Çok şükür Tokat'ımız da ilk defa bir bayan kardeşimiz oda başkanı oldu. Çok şükür her geçen gün kadın esnafımızın sayısı artıyor. Ben Nurhan hanımefendiye görevinde başarılar diliyorum. İnşallah bundan sonra kadınlarımızın temsil makamları çoğalır biz Esnaf Odaları Birliği olarak bu noktada her zaman elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]