• 0

12 Mart 2018, 18:22 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Erdoğan'ın şiirini okuduğu öğretim görevlisi: Gurur duydum

Erdoğan'ın şiirini okuduğu öğretim görevlisi: Gurur duydum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün Ak Parti Bolu İl Kongresi'nde okuduğu 'Vatan Duası' şiirini yazan Muhammed Avşar, gurur duyduğunu söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Bolu'da, partisinin il kongresinde, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Avşar tarafından yazılan 'Vatan Duası' adlı şiirden iki kıta okudu.
 
Öğretim görevlisi Avşar, şiirini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğunu duyduğunda çok şaşırdığını ve gurur duyduğunu belirtti. Avşar, ''Tabii ki bu gurur şahsım adına değil vatanımız, milletimiz ve bayrağımız adına bir gurur. Cumhurbaşkanımızın şiiri okumasının ardından dünden beri çok arayan oldu, tebrik eden insanlar oldu. Bundan mutluluk ve gurur duyduk. Şiir bizim olmaktan çıktı, milletin oldu. Bundan dolayı gururluyuz'' dedi.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 2008'de Kuzey Irak'a düzenlediği 'Güneş Harekâtı' sırasında 'Vatan Duası' şiirini yazdığını söyleyen Avşar, ''Bizler, aile olarak anne ve babamız, her şehit haberinde gözyaşı döken insanlarız. Kim olduğu önemli değil adı şehit olduktan sonra. 2008 yılında şehitlerimizin arkasından gözyaşları içerisinde yazmış olduğum bir şiir'' diye konuştu.
 
Şiirin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından okunan 5 ve 6'ncı kıtaları şöyle:
 
Fitneye fesada uğratma bizi
Arşa kadar yücelt dirliğimizi
Bozdurma haine birliğimizi
Bu cennet vatanını böldürme Ya Rab.
 
Yüzümüz ak olsun, kara düşürme
Vatanımı koru zora düşürme
Ana yüreğini kora düşürme
Gülleri dalında soldurma Ya Rab.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]