11 Haziran 2017, 10:50 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BUGÜNKÜ TÜRKİYE SİZİN ESERİNİZ BEYLER

BUGÜNKÜ TÜRKİYE SİZİN ESERİNİZ BEYLER

MUSA ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1111 kez okunmuştur

Ve çözüm süreci, demokratik açılım safsataları iflas etti. Türkiye ayakta. Türkiye askerine ağlıyor, Türkiye polisine ağlıyor.
 
Hamasi nutuklarla eşkıyanın yola getirilemeyeceği artık ayan beyan anlaşıldı.
 
Polisin elini kolunu bağlayarak, askeri kışlasına hapsederek eşkıyanın ıslah edilemeyeceği, kan emicilerin durulmayacağı bir kez daha gün yüzüne çıktı.
 
Millette karşılığı olmayan akil insanlar heyetinin içi boş planları tutmadı. Birileri muzaffer komutan edalarıyla nutuk atarken, akil insanlar denen insanların hayali beyanları ile oyalanırken ülkemin altını boşalttılar.
 
Ülkeyi yönetenler bunlar bilinmiyor muydu? Elbette ki biliyorlardı. Fakat başkanlık sevdası, iktidarda daha fazla kalma hırsı, tek başına güç olma egosu ülkeyi bu noktaya getirdi. Bu hırs ahmakça bir özgüveni ortaya koydu.
 
AKP çözüm süreci saçmalığıyla eşkıyayı çözeyim derken; ava giden avlanır, atasözümüzde olduğu gibi avlandı ve çözüldü. Ne acıdır ki, ülkem kan ve gözyaşı gölüne döndü. Sanki bu olup bitenler ortada değilmiş gibi bir de haklılık naraları atıyorlar.
 
*
 
Açıkça ifade etmek istiyorum çocukluklarını yaşayamayanların masalıdır çözüm süreci. Kendisini dev aynasında dünya lideri olarak görenlerin hayalidir çözüm süreci. Dün çözüm süreci diye nutuk atanların çoğunu meydanlarda görüyorum. Nerede kaldı çözüm süreciniz? Bir masala bu kadar mı inanmıştınız? Sizlere ülkenin fotoğrafını gösterirken, foto montaj yaftası ile karşınızdakileri suçladınız?
 
Bu ülkenin şu anki durumu sizin mirasınız!
 
Akil adamlarımız gelecekler, nasihat edecekler ve PKK pislikleri silahlarını bırakıp ülkeyi terk edecekler. Gördük. Asker kışlasında, polis karakolunda beklerken tonlarca bombaları yolların altına gömdüler. Şimdi yüreklerimizi patlatıyorlar. Vatan evlatlarını şehit ediyorlar.
 
Siz saraylarda keyfi ederken, onlar evlerin altını cephanelik haline getirdiler. Yollara hendekler açtılar. Gelip geçenden kimlik sordular. Akil insanların verdiği öğütlerle ülke barış adasına döndü (!).
 
Bu kadarı Bollywood filmlerinde bile olmaz. Sadece masallarda olur. Ve hayat masal değildir. Ve devlet masalla yönetilmez. Devlet ciddiyet ister. Eşkıya ile pazarlık olmaz.
 
*
 
Şimdi timsah gözyaşları dökenlere söylüyorum, ÇÖZÜM süreci Türkiye’yi bir açmaza sürüklemiştir. Çözüm süreci Türkiye’yi bölünmenin eşiğine getirmiştir.
 
Siz hala 400 milletvekilinin sevdasıyla yanıp tutuşun.
 
İşte yeni Türkiye.
 
İşte Güçlü Türkiye.
 
Bugünkü Türkiye sizin eseriniz beyler.


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]