20 Haziran 2017, 04:28 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ANLADIM Kİ HER DAĞ ETEĞİNDE BİR YİĞİT ÜŞÜR

ANLADIM Kİ HER DAĞ ETEĞİNDE BİR YİĞİT ÜŞÜR

ETHEM SAYGILI

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 19708 kez okunmuştur

Hayat ne enteresan Antalya'dan gidiyorum ama neresi bende bilmiyorum.
 
Dün akşam beslediğim bir kedi bir kurt köpeğim vardı. Ben hayvanı evde değil dışarda besler severim elimi değdirmem. Dün akşam yazlığın camına kedi geldi yemek verdim. Hep eve girmek istedi ben evde hayvanın dolaşmasını sevmem eve almadım. Yemeğini verdim. ilk defa kedinin başını sevdim bak arkadaş ben buralardan gidiyorum .Komsulara tembih ediyorum sana bakacaklar dedim. Yemeğini yedi gitti.
 
Sonra kurt köpeği geldi hemen peşinden ona da yemek et vs verdim. ilk defa onunda başını sevdim kont ben gide cem sana bur da başkaları bakacak dedim köpek uzun soluklu yüzüme baktı sanki bir arkadaşla konuşur gibi konuştum. Ve kafasını sevdim hayvan yemeğini yemedi. Kapının önüne yattı sürekli cama bakıyor ve sanki bişeyler anlatacak gibi hep camdan beni takip ediyordu.
 
Sonra sabah kalktım komsu geldi abi bur da bir kedi ölmüş poşet varsa şunu atam dedi. Bir baktım ki benim iki senedir yazlıkta beslediğim kediydi. Çok üzüldüm akşam başını sevdiğim kediydi birde üç tane yavru yapmış yavrularda çok ufaklar daha çok üzüldüm.
 
Nedense bahçemde beslediğim akşamdan yemek verdiğim köpeğim kontta yok halan gelmedi. Hic ayrılmazdı gider gelirdi. Yoksa bu hayvanlar benim gideceğimi anladılar mı ki diye düşünmeye başladım.
 
 Ben anladım ki bazı hayvanlar insandan daha cok vefalı oluyorlarmış bunu anladım çünkü bir bucuk senedir beni hic yanlız bırakmadılar. Hep yanımda oldular.
 
(Anladım ki her dağ eteğinde bir yigit üşür)

 


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]