20 Haziran 2017, 04:30 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

HAYVANLAR ÖLÜYORRRRRRRRRR

HAYVANLAR ÖLÜYORRRRRRRRRR

HAYDAR EMMİ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 19299 kez okunmuştur

Haydar Emminiz diyor ki. Sayın Vali diyor ki “Tarıma dayalı sanayi ve üretici çiftçimizin sorunlarını çözmek için çaba sarf ediyoruz. Köylerimizle şehirlerimizin farkı kalmayacak ”gibi sözlerle çiftçimize köylümüze destek veriyor.
 
Milletvekillerimiz süt ve damızlık hayvan üreticilerine köylümüze destek veriyoruz şeklinde açıklamalarda bulunuyor. Süt birlikleri, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği vs gibi gayretli kuruluşlarımız  var. Hepsi  de hizmet için çalışıyor. Var olsunlar sağ olsunlar.
 
Ancak bu günlerde köy kahvesinde, Tokat meydanda ve ilçelerimizin aynı, kahvehanelerinde  konuşup ta yüksek sesle konuşan kimse yok.
 
Köyümün minibüsünden indim sabah saat yedi. Dedim bi çay içeyim yanında yağlı oh ne güzel derken etraf köylerden gelenler oldu. Sekiz on kişi. Konu aynı hayvanlar  ölüyoooorrrrrrrrrr. Dedim benim eşek duruyor deyip güldüm. Ekledim benim eşek yerli. Neyse bu işin latifesi.
 
Sayın Valim, Sayın vekillerim, Sayın Ziraat odası başkanlarım, Sayın okumuş yazmış veteriner odası başkanlarım, sayın Tarım İl Müdürüm, siz ne yaparsınız? hayvanlarımız ölüyor ölüyor. Neden. Törenlerle bu inekleri dağıttınız, şak şakladık sizi. Ya Allah rızası için takip ediyor musunuz bu dağıttığımız inekler nerde? neden ölüyor bu hayvanlar. Milli Servetler leş oluyor leş beyler. Yüzlerce hayvan öldü haberiniz var mı?
 
Başka illerde olsa bu çapta felaket o bölge doğal afet alanı ilan edilirdi.
 
Bir sorun bakalım isimlerinin önünde saygı ifademiz olan sayın yetkililer..
 
Bu hayvanları getirenler kimler?
 
Gelirken, giderken, ölürken, rant var mı?
 
Bu hayvanların gelirken giderken ki kimlikleri doğru mu?
 
Biriniz çıkında deyin ki şu kadar hayvan telef oldu şu yüzden...
 
Deyin ki sorumlusu şu...
 
Bizim hayvanlarımız ölüyor.
 
Telef olan hayvanlarımızla memleket memleket dolaşanların bu leşlerden bir hesabı olmalı değil mi?
 
Bu kadar mı sahipsiz Tokat?..
 
Ahmet Dökülen başkan neredesin? Biz gece yatamıyoruz bilesin aha bir ineğimiz ölecek diye. Sende rahat uyuyamazsın uyumamalısın başkan.
 
Sayın vekilim Yusuf Beyazıt; Bu Tokat’a en çok sen borçlusun sana oy çıkmayan köy yok. Sen partisiz milletvekilisin aslında. Sen gerçekten Tokat mebususun. Gerçi danışmanlarını aşıp sana ulaşamıyoruz ama. Biz gece yatamıyoruz mebus bey.. Bilgin ola. Bizim alın terimizin vebalı tutar ha.
 
Coşkun Hoca; sen köyün köylünün kıymetini bilirsin. Bir el at be hocam yüzlerce hayvanımız telef oldu. Sen ne yalan söylersin ne vaat edersin gerçeği söylersin bizim inekler niye ölüyor?
 
Doktor Celil Hoca; en çok senin seçim bölgende bu hayvanların ölümleri bilgin olsun Doktor. .Bu hayvanların daha borcunu veremedik yarın gelir kapına dayanırız Mebus bey.
 
Aslan vekil; boşladın mı bizi yoksa. Kara oğlan sen biz biz sensin. Kahrın kime malımız ziyan oluyor, hayvanlarımız ölüyor. Neredesin. Bu Tokat dört dönem seni baş tacı etti. Etmeye de devam ediyor.. Edecekte. Bir uğrada derdiniz ne de emi. Biz seni karşılıksız seviyoruz.. Mertliğini delikanlılığını. Özün sözün birliğini seviyoruz, yüzlerce hayvanımız telef oldu. Neden niye niçin ölüyor bir bak da bize de söyle. Sorumlusu kim Kara oğlan. Köylü ağlıyor, çiftçi  ağlıyor, üretici ağlıyor kara oğlan. Ha istersen sende terk et bizi Aslan vekil emi. Biz Allah'a ve Ahiret'e hesap gününe inanıyoruz Aslan mebusum” diyor Haydar emminiz. Hepinizin gözlerinden öperim, Kalın sağlıcakla.


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]