13 Aralık 2018, 23:43 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BU SEVGİ ve İLGİ ENGELLİLERE YAŞAMA SEVİNCİ VERİR

BU SEVGİ ve İLGİ ENGELLİLERE YAŞAMA SEVİNCİ VERİR

HÜSEYİN YAYLICI

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 546 kez okunmuştur

Atalarımız “İyilik yap denize at, balık bilmezse Hâlık bilir” der. Yapılan her iyiliğin, verilen her hizmetin, ortaya konulan her eserin Allah katında bir karşılığı olduğu kadar, insanların hafızasında yer eder.
 
Şahsen ben gerek şahsıma yapılsın, gerekse topluma yapılsın yapılanların örnek teşkil etmesi açısından anlatılması gereğine inanıyorum. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu ile aramızda geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
 
***
 
Belediye Başkanı Sayın Eyüp Eroğlu ile bir görüşmemizde kendisinden engelli olan çocuklarım Atilla ve İlayda ile ilgili bir rica da bulunmuştum. Aslında istediğim şeyin kişiye özel olduğunu biliyordum. Çocuklarımın zihinsel ve bedensel rahatsızlıkları nedeniyle ilgili olarak kendisinden evimizin arka bahçesinde birkaç oyun aracı kurmasını talep ettim.
 
Vefakâr sevgili eşimin sürekli evde olması sebebiyle 20 ve 21 yaşındaki ağır metal sendromlu çocuklarımı her zaman dışarı çıkartamadığını için bu oyun araçlarına ihtiyacımız olduğunu belirttim.
 
Beni, can kulağı ile dinledi. O kadar dikkatle dinledi ki bir ara gözlerinin dolduğunu gördüm. Hemen Park Bahçeler Müdürünü aradı ve oyun araçlarının kurulmasını talimatını verdi.
 
Aradan zaman geçmesine rağmen oyun araçları kurulmadı. Benim için zor olsa da Başkanla tekrar görüşmek için randevu aldım. Fakat o gün görüşmeye kızımın rahatsızlığı nedeni ile gidemedim.
 
Birkaç ay sonra halk günü katıldım. Başkan Eroğlu, yardımcısı Mustafa Bandırmalı ile oturuyordu. Bana; “Hoş geldin abi, buyur sen emret” dedi.
 
Bu söz beni o kadar onurlandırmıştı ki gözlerin içine bakarak güldüm. “Hoş bulduk başkanım” dedim.
 
“Ben sizi park için rahatsız etmiştim” dedim ve laf boğazımda düğümlendi. 
 
 
“Daha kurulmadı mı abi, neden şimdiye kadar gelmedin, neden haber vermedin?” dedi.  Bırakın bir şehrin Belediye Başkanını bir insanın Atilla ve İlayda için yüreğinden üzüldüğünü görmek beni çok ama çok mutlu etmişti.
 
Bir kez daha yalnız olmadığımızı anlamıştım. Oysa biz sürekli Cumhurbaşkanımızın gözetiminde olan ve hem hanımefendinin hem de cumhurbaşkanı elinden ödül almış bir aileyiz. Ama bunu hiç kullanmamıştım.
 
Sayın başkan hemen telefonu kaldırıp park bahçeler müdürlüğüne şu talimatı verdi. “Müdürüm Hüseyin Bey, size daha önce de söylemiştim, çocuklar için oyun araçlarını iki gün içinde kurun ve bana haber verin” dedi.
 
Ertesi gün park kuruldu. İkili salıncak, kaykay ve tahterevalli yapıldı.
 
Çocuklarım salıncaklara çok az bindi ama çevremizde oturan çocukların bahçemizde oynamaları Atilla ile İlayda’ya algılayamadığım ve anlatamadığım bir mutluluk verdi. Atilla ve İlayda çocukların sevinci ile sevindiler ve sevinmeye devam ediyorlar.
 
Evet, engellilere verilen sevgi onlara yaşama sevinci verir.
 
Son söz olarak, iyi başkan bulabilirsiniz ama hem iyi insan hem iyi başkan bulmak gerçekten zordur. İyi ki varsınız başkanım, Yaylacı ailesi olarak sizlere müteşekkiriz.


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]