21 Mart 2019, 16:46 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ÜZÜCÜ!.. HEM DE ÇOK ÜZÜCÜ!...

ÜZÜCÜ!.. HEM DE ÇOK ÜZÜCÜ!...

YAKUP ORAKCI

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 3043 kez okunmuştur

Dün Kömeç köyünde çekildiği iddia edilen bir video servis edildi. İzledikten sonra çok üzüldüm, esefle karşıladım. Vido çekiliş amacını bilemiyor, fakat servis edilmesine de bir anlam veremedim.
 
Videonun servis edilmesi kamuoyu ile paylaşılması, Tokatlı'ya izlettirilmesi kime nasıl bir fayda sağlar, bunu da anlamış değilim.
 
Ülkemizin zor şartlarda seçime gittiği bir ortamda gerginliklerin gündeme getirilmesini, buradan pirim yapılmaya çalışması doğru bir tutum değildir.
 
Tokat ve köylerine yöneticilerimizin yaptıkları hizmetlere ve onların insani özelliklerine ben şahidim. Köylere hizmet sunumunda ön planda olan İl Genel Başkanın da olduğu bir ortamda böyle bir soğuk ortama anlam veremedim. Salih Yıldırım, İl genel meclisinin sıra dışı meclis başkanlarındandır. Bir basın mensubu olarak, hangi köyün bir talebi olmuşsa gereğini yapmıştır. Bizzat talebi olan köye kendisi ve ilgili müdürüyle gider yerinde tespit yapılır, ihtiyaçlar da hızla giderilir. Hakeza Adem Dizer’in Meclis başkanlığında da aynı durum söz konusuydu. Hatta istek ve şikayetlere biraz daha titiz davranılırdı.
 
*
 
Şaşkınlık içerisindeyim. Neden böyle bir tavır sergilendiğini halen merak ediyorum.
Son dönemde Bakanlarımızdan sonra Tokat’ın kırmızı plakalı ilk defa iktidar milletvekilimiz oldu. Cumhurbaşkanımızın meclisteki vekili bir köyümüze gelmiş insanımızın sorunlarını dinlemesi kadar güzel bir şey olabilir mi? Bu bir ayrıcalıktır.
 
İhtiyacımız olan şeyi tane tane usulüne uygun bir şekilde aktarılmış olsa çözümün en kısa yoluydu bence. Biz Tokat olarak neden değerlerimizi çabuk yıpratırız! Pozitif düşünceleri, duyguları, bir anda neden negatife çeviriyoruz? Milletvekilimize bahse konu ihtiyaçlarımızı, sorunlarımızı aktarmış olsaydık, çözüme daha kısa yoldan ulaşılmış olurduk.
 
Haklı beklentilerimizi, gayri ahlaki tavırlarla haksız konuma getirmememiz gerekiyor.
Maksat üzüm yemek olmalıdır, bağcıyı dövmek değil!
 
Mevzu bahis görüntüleri esefle karşılıyor daha ötesi servis edilmesini de doğru bulmuyorum.
 
*
 
Tokat, Eyüp Eroğlu’nun belediye başkanlığı döneminde sürekli pozitif bir yüzle karşılaştı. Güzel yatırımlara imza atıldı. Modern şehircilik anlamında ciddi adımlar atıldı. Olumlu karşılarız, olumsuz karşılarız nihai değerlendirmeyi vatandaş sandıkta verecektir. Kendime göre Belediyemizin yaptığı yatırımların öncelik sırasında benimde yanlış bulduklarım elbet var. Ancak yetkililer bir ölçüm yaptırmış çoğunluğun taleplerine göre yatırım önceliği tanınmıştır.
 
*
 
Belediye başkanından kim hangi talebi olmuş büyük küçük önemsenmemiştir, merak ederim. Başkan kendisine ulaşan tüm konularda titizlikle üzerinde durduğu kanaati bende tamdır. Hakeza ekibinin de aynı şekilde yüreklerini ortaya koyarak çalıştıklarına şahitlik etmişimdir.

Kömeç köyünde olan hadise, sebebi her ne olursa olsun şuanda mevcut belediyeye başkanımıza yapılan bir yanlıştır, saygısızlıktır. Yapılan saygısızlık 130 bin nüfusun tamamına yapılmıştır.
 
Yanlış anlaşılmasın, usulüne ve nezakete uygun tenkitleri ayrı tutuyorum.  Zaten Belediye başkanı usulüne ve nezaket sınırları içerisindeki yapıcı eleştirileri kendisine katkı saydığını çok konuşmasında söylemiştir.
 
*
 
Kömeç köyünde her şeyden evvel misafir sayılan yetkililere yapılan tavır, davranış bizim geleneğimize terstir. Türk töresine hiç yakışmamıştır. Asıl kötü olan buradaki konuları vidoya çekilip servis edilmesini de daha çirkindir. Köydeki bu olayın kayda alınıp paylaşılması adeta evin içindeki ayıbı mahalleye duyurmak gibi bir şeydir.
 
Böyle misafirperverlikten uzak, çözüm amaçlı olmayan gerginlik yaratmak gibi iç güdüsel davranışları benimsemek ülkemizin zor şartlardaki seçim arefesinde kimin işine yaradığını da merak ediyorum. Böyle uygunsuz hadiseler sadece bize, Tokatımıza zarar verir. Seçim öncesi, yapılan bu  davranışları  esefle karşılıyorum.
 
Saygılar... Yakup ORAKCI


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]