11 Haziran 2017, 11:04 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KATAR İSLAM ALEMİNE NE KATAR?

KATAR İSLAM ALEMİNE NE KATAR?

ÖMER ALTIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 20577 kez okunmuştur

Katar 1970 li yıllarda İngiliz Hanedanının hegemonyasından kurtulup bağımsızlığını kazanmış Körfez ülkelerinden biridir.
 
Dünyanın en zengin ülkesi olmanın yanında dünya zenginliği ve şatafatının en yüksek derecede yaşandığı ülkelerden biridir.
 
Nüfusunun % 20 si gerçek katarlı gerisi Katarlılara hizmet eden işçi ve göçmenlerdir.
 
Elbette ki İslam ülkelerine ve Bir takım muhacir islami liderlere Ensarlık yaptığı gibi maddi desteklerininde olduğu bilinmektedir.
 
Cumhuriyet ile yönetilen Arap ülkelerinde ki, Arap baharı adı altında başlatılıp Arap cehennemine dönüşen Irak,Suriye, Mısır, Libya,Tunus,Cezayir deki fırtına, krallıkla yönetilen Körfez ülkelerine uğramamıştı.
 
Şimdi Galiba sıra onlara geldi. İslam ülkelerinde oyun kurmak, fitne çıkarmak, bahane bulmak çok kolay. 1800 lü yıllarda Osmanlıyı ırkçılıkla parçaladılar. Şimdi Mezhebcilik ve aşiretlerle Arapları parçalıyorlar.
 
Müslümanların suçu yok mu? Elbetteki var. Bedelini ödesinler demiyoruz ancak. Katar ın ve onlara musallat olan diğer körfez ülkelerinin Karun ve toplumunu kıskandıracak yaşam standartları , Afrika kıtasındaki müslümanların yaşama tutunmaya dair ihtiyaçları dikkate alındığında Gayretullaha dokumaması mümkün değil.
 
2022 Dünya Futbol turnuvasına 175 milyar dolar gibi bir bütçe ayıran ülkenin Tüm Afrikayı doyuracak bu bütçeyi bu şekilde kullanmasını anlamak çok zor.
 
Acı olanı çözümü ABD ve Rusyadan beklemek. İslam Aleminin vahdetini sağlamak yine Hristiyan dünyasına kaldı.
 
Allah bu ümmete Basiret ve Feraset sahibi Liderler Göndersin!
 
Allah ne dilerse o olur...
 
En'am 17: "Ve eğer Allah senin zarara uğramanı isterse, Zatından başka kimse ona engel olamaz; yok eğer senin için bir hayır dilerse, unutma ki O her şeyi yapmaya kadirdir."


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.176 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]