18 Şubat 2020, 03:07 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DOSTUM, MESLEKTAŞIM ALİ EROL DİKER...

DOSTUM, MESLEKTAŞIM ALİ EROL DİKER...

YAKUP ORAKCI

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1023 kez okunmuştur

Dostum, meslektaşım Ali Erol Diker kendisine "Ben kim miyim?" diye sormuş.. Can dostum Ali Erol; Tokat/Çorum istikametinden İzmir'e selam...
 
Ben kim miyim! İçinizden sizden biri işte. Çorumun bir dağ alevi köyünde doğmuş 7 yaşına kadar köyde büyümüş Çorum'a yerleşmiş bir ailenin asil çocuğuyum.
 
Neden asil dedim biliyor musunuz! Birçok aileye aş iş ekmek vermiş çavuş lakaplı kambur Mehmet'in karayağız oğlu Ali Erol Diker'im ben. Annem ve babam varlıklı bir aileyken ben 7 yaşında yetim kalan o asil ailenin ayrılan yetim çocuğuyum işte. Yani zenginken fakirliği yaşayan o asil ama gururlu vatan evladıyım yani sizden biriyim işte. Birçok zorluğu yaşamış ama o asilliğinden ve duruşundan ödün vermeyen cabbar bir Türk'üm ben.
 
 
Yıllar sonra 12 Eylül 1980 ihtilalinden dolayı Çorum Saat Kulesi'nin dibinde "yazıyo yazıyooo" diye bağırdığım için tutuklanmış ve 4.5 yıl birhiç uğruna cezaevinde yatmış Erzincan'da 3. Ordu Kolordu Mahkemesi'nde yargılanmış ve tahliye olmuş Amasya cezaevindeyken ziyaretime gelen ama herşeyini ve servetini kaybetmiş babama 'Hoşgeldin' diyen, 'Bana harçlık verir misin oğlum' diyen o asil babamın oğluyum ben.
 
Cezaevinde gerek yemek yaparak çamaşır yıkayıp yatak üstüsü yapıp alınteri ile parasını kazanan ve kimseye boyun eğmeyen bir Türk evladıyım ben. Yani sizden biriyim işte.
 
Atasına sahip çıkmayanın ne yurdu ne de yuvası olur diyen büyüklerimizin ellerinden öpüyorum ben. Ve birgün bende baba oldum. Ama babamın bana birtek sözü vardı. 'Oğlum Allah tuttuğunu altın etsin senin.'
 
Neden biliyor musunuz?
 
Çünkü ben babamı şartlar ne olursa olsun beni dünyaya getirdiği için taptım. Çünkü ben Mehmet ağanın oğluydum. Çünkü o benim atamdı ve babamdı. Babasına ve atasına sahip çıkmayanın ne yeri ne de yurdu olur. Benim inancım ve kültürümün felsefe anlayışı bu. Büyüğüne saygı, küçüğüne sevgi eline diline ve beline sahip ol, gülü incitme gönül incinirsin sende birgün nasihatıyla büyümüş bugüne kadar o nasihatla bugünlere gelen önce insan ve herşey insanlık için diyerek yarınlara kaybetmediği vicdan ve merhamet duygusunu taşıyan bir Türk evladıyım ben.
 
Şimdi bende babayım iki kız bir erkek evladı olan bir babayım. Servetini kaybet ama insanlığın sende kalsın anlayışı içinde, Allah tuttuğunu altın etsin diyen çavuş mehmetin oğlu olarak yarınlara saygı sevgi algı anlayış ve hoşgörü içinde yürümeye devam ediyorum.
 
A. Erol


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.053 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]