13 Mart 2022, 16:35 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SİZ ANKARA'YA KADAR YORULMAYIN!

SİZ ANKARA'YA KADAR YORULMAYIN!

HAMİ İŞLER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 455 kez okunmuştur

Ankara Türkiye'nin Başkenti ve yönetim şehri. Seçilen 600 milletvekiline ev sahipliği yapar. Hangi vekiller gelmiş gitmiştir TBMM sıralarından. Kimler o sıralarda hangi hatıralarını bırakmıştır 1920'den beri. 100'üncü yılını geride bırakalı 2 yıl oldu TBMM. Ama akıllarda kalan vekiller kim? İşte asıl soru bu!..
 
Türk Halkı'nda genel bir kanı vardır siyasi hayatla ilgili, Herşey seçilene kadar, Sonra Ankara'ya gider unuturlar bizi. Bir daha da aramazlar sormazlar bir sonraki seçime kadar diye. Bu kanının oluşmasın da kimler etkili oldu bilemem ama Tokat'ta bu kanıyı yıkan bir milletvekili var Mustafa Arslan!
 
Evet, Bu bir daha aramazlar sormazlar kanısını yıkan Tokat'ta Mustafa Arslan olmuştur.
 
 
Tokat halkının işi görülsün diye Ankara'ya kadar yormaz hemşehrisini kendisi kalkıp gelir Ankara'dan. Kendi bürosunda karşısına alır, sorunlarını dinler, çözüm üretir.
 
Ama en önemlisi güler yüzü ile karşılar ve aynı güler yüzü ile uğurlar. Tüm samimiyetini ortaya koyar ve o bürosunun kapısından içeri giren hemşehrisini kendi kardeşi gibi görür ve onun dertleri ile dertlenir, Neşesi ile neşelenir.
 
Sadece bürosu ile sınırlı da kalmaz çıkar sahaya yerinde görür Tokatlıları. Yağmur, kar, çamur dinlemez sıcak veya soğuk bakmaz, yorulmaz; çünkü hemşehrisini gördüğünde ve yanyana geldiğinde zaten yorgunluğu da geçer.
 
Aktif bir çalışması var siyasette. Projeler üreten ve üretilen projeleri hayata geçirerek havada bırakmayarak vatandaşlarına yararı dokunuyor her zaman.
 
Eee! milletvekili olmakta bunu gerektirmez mi zaten? İşte milletvekili kılıfını üzerine uyduran ve tüm önyargıları, klişeleri yıkan, İnsanların düşüncelerinde yer etmiş "Ankara'ya gidince bir daha aramazlar sormazlar" cümlesini unutturan Tokat'ta Mustafa Arslan olmuştur.
 
Diğer Tokat'ı temsil eden milletvekilleri ile de uyum içinde çalışarak, kamu yatırımlarının Tokat'a gelmesini sağlamak için ter dökmektedir.  Mustafa Arslan diğer milletvekilleri ile uyum içinde çalışarak yatırımları Tokat'a çekmektedir.
 
Hani Sinema filmlerinde izlerdik ya milletvekili seçilene kadar adım adım köy köy gezerler ve seçilince de bir daha uğramazlar seçim bölgesine. Filmler dönemin atmosferini yansıtır ve dönemine tercüman olur. İşte bu kanı kaç yıl boyunca aynı kalmış ve sinemaya dahi yansımış olsa da artık Tokat'ta böyle bir sorun yok
 
Çünkü, bu ezberleri yıkan bir milletvekilleri var Tokatlı'nın Mustafa Arslan diye.


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]