10 Haziran 2017, 04:40 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

AHHHHHHH TOKAT!!!

AHHHHHHH TOKAT!!!

ÖMER ALTIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1012 kez okunmuştur

Asgari ücrete iş bulmanın neredeyse imkansız olduğu Tokat'ta şimdilik Asgari ücrete kiralık ev bulabiliyoruz. Yakında Asgari ücrete ev bile bulunamaz olur.
 
Merak ediyorum. Bu Tokat'ta aşama aşama yapılan imara açma olayları ve kat arttırım olayları neden yapılır. Bu imar planları neden uzun vadeli ve yaptırımı sıkı bir şekilde uygulanmaz. Bir bölgeye iki yıl önce dört kat ruhsatı verilirken bir bakmışsın sonunda on katlı bina dikilmiş. Diyeceksiniz ki arsa büyümüştür. Zeminin jeolojik yapısı da değişmemiştir herhalde. Belediye işi sıkı tutsun Gökdelenlerin arasına gece kondu olmasın.
 
Merak ediyorum. TOKİ-TEKBİREVLERİ arası tüm Gezirlik, Karayatak,Hazine deresi vs. geniş bir alan İmara birden açılsa dairelerdeki arsa maliyetleri % 50 lerden % 20lere kadar çekilse.
Kime ne zararı olur yada bu durumu kim engeller.
 
Merak ediyorum. Devletin kira gelirini Mülk sahibi elde ettiği halde. Stopajı kiracıya ödeterek. Kiracıda bunun yükünden kurtulmak için kira bedellerini gerçeğinden çok düşük beyan ederek vergi kaçakçılığına sebep olduğunu herkesin bilmesine rağmen. Gayrımenkül yatırımlarını cazip tutup, sermaye akışının sanayiye ve diğer yatırımlara geçmesini neden engellerler.
 
Merak ediyorum. Belediye toplum yararına bir çok projeleri yaparken bunun için birimler, şirketler kurarken. Toplumun en önemli yaşam hakkı olan konut edinme hakkı için daha ciddi daha somut adımlar atmaz.
 
Merak ediyorum. Tokat ın en büyük istihdam kurumu İŞKUR oldu. oda devletin uyguladığı TYP (Toplum Yararına Programlar) sayesinde insanlar geçici bir süre Asgari ücrette olsa bir iş bulabiliyor. Bu proje biterse ne olacak. Bitmezse her aileden bir kişi kira giderleri için mi çalışacak.
 
İmar Tokat'ın en zor, en pis kokulu, en acil çözülmesi gereken sorunlardan biridir. Belediye lale devri etkinliklerinin bir kısmını geciktirmeli ve bu işi bir an önce çözecek ciddiyette ele almalıdır.
 
Üç beş müteahhit ve arsa sahibinin kişisel menfaatleri için Halkın başını sokacak bir ev almasına engel olunmamalı.


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]