10 Haziran 2017, 04:38 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SAMİMİ OLMAK LAZIM!!!

SAMİMİ OLMAK LAZIM!!!

ÖMER ALTIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 952 kez okunmuştur

Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın en büyük 10 ordusundan birine sahip, Dünyanın en büyük 17 ekonomisinden biri, İslam ülkeleri içinde bu sayılar ilk sıralarda islam ülkelerinin tarihten kaynaklanan misyonu gereği abisi konumunda ümmetin gözü kulağı hala ülkemizde.
 
Peki bütün bunlara rağmen caydırıcı bir güç mü kesinlikle hayır. Kendi 50 yıldır AB kapısında bekletiliyor. Kıbrıs sorununu hala çözebilmiş değil. 40 yıla yaklaşmış PKK terörünü bitirebilmiş değil. Kendi iç sorunları ve iç muhalefetiyle didişmekten bir türlü demokratikleşme ve kalkınma hamlelerini yapamamış her dönem kendi içinde düşman üretip onunla cedelleşen bir ülke.
 
Ne 50 yıllık filistin sorununda, ne Rus-Afgan savaşında, ne Bosna savaşında,ne çeçenistan savaşında ne Irak işgalinde ne Suriye savaşında ne afrikadaki katliamlarda, ne uygurda,ne arakanda,ne bangladeş idamlarında Türkiye bu caydırıcı gücünü kullanıp olaylara siyasi anlamda tavır koyan ülke konumunda değil. Ancak dost ve kardeş ülke mantığı ile sosyal yardımlar gönderen bir ülke.
 
Elbetteki büyük ülke olmak, büyük bedeller ödemeyi gerektiriyor. Savaşlar,ölümler,ekonomik sorunlar bunun bir parçası.
 
Dünyadaki bütün süper güçler dünde bunun bedelini ödedi bugünde ödüyorlar. Elbetteki bu bedelin meyveleri de var onuda topluyorlar.
 
Türkiye insan öldürmek için burnumuzun dibine girmiş bir rus uçağını düşürdük diye ne tür tehdit ve yaptırımlarla karşılaşıyor. İçerideki işbirlikçi düşmanlar harekete geçiyor ülkeyi vaveylaya verip zayıflatmaya çalışıyorlar.
 
Osmanlı 600 yıl cihana hükmederken ümmetin koruyuculuğunu üstlenirken fethettiği yerlere davul ve zurnalarla karşılanarak girmedi. O toprakları terk ederken de öyle uğurlanmadı bedeli neyse ödedi.
 
"Türkler havlar ama ısırmaz" demeye başladıkları bir dönemde.Sayın Erdoğan' ın tavrı şimdilik takdire şayandır. Millet olarak ezik tutumdan kurtulma ve muhasebe yapma dönemine girmeliyiz.Rusyanın türki cumhuriyetlerle, özerk akraba cumhuriyetleri ile ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz.
 
Ne olduğumuzu ne olmamız gerektiğini samimi bir şekilde masaya yatırmalıyız. Türk ordusunun gücünü bu güne kadar hep iç işlerimizde hissettik, şeriatçı avlayan, dindar fişleyen,muhtıra veren ordumuz artık aslı görevini hem halkımıza hem ümmete göstermelidir.
 
Bedeli ne olursa olsun geri adım atılmamalıdır. !!!


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]