21 Nisan 2022, 23:15 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

YORGUNLUĞU GÖZ ARDI EDİP SAATLERİ ÖNEMSİZ KILMAK

YORGUNLUĞU GÖZ ARDI EDİP SAATLERİ ÖNEMSİZ KILMAK

HAMİ İŞLER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 360 kez okunmuştur

Seçilmekle başlar herşey bir Milletvekili için. İlk TBMM'de yemin eder ve görevine başlar. Bir sonraki seçim dönemine kadar Milletvekilidir artık. Ankara ve seçildiği şehir arasında gidip gelir ve önce Kulak verir dinler sonra ses verir dile getirir. İsteklerini dile getirir halkın Gazi Meclis'te duyurur onların seslerini çözüm bulunmasını ister ki görevi de budur.


İşte görev bilinci dediğimiz kişinin yaptığı görevi layığı ile yerine getirmesi ve hakkıyla yapması onu öne çıkarır. Tokat'ın bir Miletvekili var enerjisi bitmeyen, yorgunluk nedir bilmeyen ve Gazi Meclis'te Tokatlının sesini duyuran Yücel Bulut gibi..Seçildiği andan itibaren tüm Tokat'ın sesi oldu. Meclis'te dile getirdi sıkıntıları, çözüm bulunması için çalıştı. Çiftçinin sesi oldu artan maaliyetler altında ezilmemesini istedi,Öğrencilerin sesi oldu barınma-burs ve sosyal hayatları için, köylünün sesi oldu ulaşım-baraj-su gibi hayat şartları için ve daha niceleri var... Yoğun bir enerjisi var sürekli koşuşturup çalışan, Ankara'dan bi anda çıkıp memleketine gelip dertleri dinleyen ve yine Ankara'ya dönüp Meclis'te dile getiriyor. Aktif bir şekilde çalışması ise en dikkat çekici özelliği. Yorgunluğu göz ardı edip saatleri önemsiz kılarak nerede bir garibanın derdi var nerede bir sıkıntı var duymak ister ve çözüm bulmak için bunları en iyi şekilde dile getirir.Tokat ve İlçeleri hatta en ücra köşelerine  bile giderek bakar gözleriyle görür herşeyi. Yerinde ince eleyip sık dokuyarak çözüm bulmak için harmanlar ve Meclis sıralarında bir ses yükselir Yücel Bulut'tan bu sorunların çözüme kavuşturulması gerek diye.

"At ölür meydan kalır Yiğit ölür şanı kalır " diye söylenen atasözüne bugün en iyi şekilde hayat veren Yücel Bulut'tur. İster ki Tokat en iyi şehir olsun ve Tokat'lının sıkıntısı kalmasın. Meclis Sıraları her makamda olduğu gibi gelip geçici ama güzel anılarla hatırlanmak ve ardından iyi izler bırakarak veda etmek en iyisidir. Bugün bir sıkıntı dile getirileceği zaman akla gelen ilk isim Yücel Bulut olmuştur. Tokat onu arar ve onunla konuşmak ister bilir çünkü sözüne sadık kalacağını ve geri çevrilmeyeceğini. Sıkıntılar gidene kadar vazgeçmeyip çalışacağını da bilir Tokat halkı. İşte Tokat için İz bırakan ve hatıralarda en iyi şekilde hatırlanacak olması Yücel Bulut'un en başta söylediğim gibi görevini hakkıyla ve layığıyla yerine getirmesidir.


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH INTERNATIONAL GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Waleed Al Sharifi İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]